Aromaterapie

O produktu:

Blahodárné účinky vířivých van jsou všeobecně známé. Ve vířivce můžeme odpočívat a relaxovat. Masážní trysky uleví naším zatuhlým svalům. Abychom účinek vířivé vany znásobili, použijeme aromaterapii. Aromaterapie pomůže nejen při namožených a zatuhnutých svalech, ale i při úzkosti, vyčerpání nebo stresu. Aromaterapie také působí pozitivně při zažívacích potížích nebo nemocech dýchacího ústrojí. V kombinaci s horkou lázní je pak účinek aromaterapie komplexní.Do masážních bazénů a vířivek si můžeme, jako například do koupele do vany, přidat vonnou esenci. Vaše relaxace ve vířivém bazénu bude vždy jiná díky různým druhům aromaterapie. Bylinkové aromaterapeutické esence jako je evandule, eukalypt nebo jasmín se těší mimořádné oblibě a mají prokazatelné léčebné účinky. Speciální esence, které se používají do masážních bazénů neobsahují alkohol, jsou šetrné k akrylátovému povrchu skořepiny a veškeré technologii vířivek a k zejména filtraci. Je důležité, aby esence nezanášely filtr. Esence do vířivých van mají i kosmetický účinek. Do lázně stačí přidat malé množství esence a vaše kůže bude vláčná a hydratovaná.

Původ:

Pojem aromaterapie vznikl ve dvacátém století spojením latinských slov aroma (vůně) a terapie (péče). Samotná aromaterapie je však mnohem starší. Její historie sahá až do doby před šesti tisíci lety. Aromaterapii znali už staří Číňané, Řekové, Římané i Egypťané. Například Egypťané věřili, že určité vůně dokáží aktivovat vyšší vědomí nebo naopak úplně člověka uvolnit. Proto používali květiny při náboženských obřadech. Esenciální oleje pak našly své uplatnění při balzamování. V procesu mumifikace, který měl milovaným zemřelým umožnit posmrtný život, se uplatňovaly oleje z myrhy, kadidla, skořice, cedru a jalovcových bobulí. V Řecku zase Hypokratés jako první vážně studoval účinky esenciálních olejů.. Věřil, že každodenní vonná koupel a aromaterapeutická masáž zajistí uživateli pevné zdraví. Za zakladatele moderní aromaterapie je považován francouzský chemik Rene Maurice Gattefossé kolem roku 1900. Gattefossé si jednoho den v laboratoři ošklivě popálil ruku. Poraněnou končetinu instinktivně zabořil do nejbližší tekutiny, která byla na dohled. Tou tekutinou byla levandule a chemik byl překvapený rychlostí, kterou se poraněná ruka hojila. Rána se nezanítila a dokonce po ní nezůstala ani jizva. Gattefossé vydal v roce 1938 knihu s názvem Aromathérapie: Les Huiles essentielles hormones végétales (zjednodušeně přeloženo do češtiny Gattefossého Aromaterapie). Na Francouzovu práci navázal doktor Jean Valet. Psala se druhá světová válka a Valet pomocí esenciálních olejů léčil raněné vojáky.

Zajímavosti:

i

Esenciální oleje mohou zasáhnout hluboko do lidské psychiky a dokonale tak člověka uvolnit. Je to dáno tím, že esenciální oleje působí prostřednictvím čichových nervů na limbický systém. Limbický systém je považovaný za jednu z nejprimitivnějších oblastí vědomí.

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 81

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 81

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr