Dřevěný dárkový box s BIO extra panenským olivovým olejem Koroneiki a BIO hroznovým octem s bergamotem 400ml Ladolea

1 114,00 Kč
Není skladem
SKU
grm-1382

Proč nakupovat u nás?

Více než 65 000 položek od potravin až po drogerii.

  •  Platba kartou online, dobírkou nebo bankovním převodem
  •  Záruka vrácení peněz
  •  Online supermarket mezinárodních specialit. Dovezeme Vám nakup až ke dveřím.
  •  Rychlé a levné doručení
  •  +420 601 086 338

BIO extra panenský olivový olej v zelené keramické nádobě:

Použití: olej se ideálně hodí na saláty a k zelenině, na rybu nebo k bílému masu.

Lokalita: Melissi přímořská vesnice, Korintia, Peloponés

Odrůda: Koroneiki.

Sklizeň: 10.-30. listopad

Olej, který získal mnoho mezinárodních ocenění, je z odrůdy Koronaiki, která je pěstována v severní části Peloponésu v okolí vesnice Melissi. Olivy jsou ručně sbírány na začátku listopadu, kdy začíná sběr oliv. V tuto dobu jsou olivy nezralé a stále ještě mají zelenou barvu. Díky tomu mají olivy výrazně ovocitou chuť a velmi intenzivní dochuť a mají více polyphenolů a antioxidantů, které jsou tolik zdraví prospěšné. Olivy jsou sklízeny ručně s velkou péčí a jsou lisovány striktně během 24 hodin od sklizně, díky čemuž si uchovají maximum prospěšných látek. Olivy jsou lisovány za studena při teplotě pod 27 st Celsia, což zaručuje výrobu excelentního oleje s výjimečným aroma a chutí. Před plněním do lahví je olej skladován na krátkou dobu v nerezových nádobách, kde dochází k procesu přirozené sedimentace. Potom je olej připraven k tomu, abyste si jej mohli vychutnat. 

BIO hroznový ocet s bergamotem:

Použití: krásně ladí se zelenými saláty, rybami, červenými omáčkami na těstovinami, je skvělý do marinád a vinaigrette v kombinaci s Ladolea olivovými oleji.

Lokalita: region Nemea (P.D.O. vína), Corinthia, Greece

Odrůda: Agiorgitiko

Sklizeň: 10.-20. září

BIO sladký ocet je unikátní kombinací červeného octa a hroznového sirupu ze slavné odrůdy Agiorgitiko, ochucený bergamotem. Tento ocet je zcela organický a přírodní, bez jakýchkoliv konzervantů a aditiv jako jsou sultity, barviva či cukr.

Vybrané hrozny jsou ručně sklízeny a během dvou dnů zpracovány. Nejdříve přichází klasický proces vinifikace, který má ve vinařské oblasti Nemea tradici po několik staletí. Víno ze slavné oblasti Nemea P.D.O. (chráněná lokalita původu) je proměněno v ocet díky přírodní metodě oxidace. Druhý proces je produkce sirupu, při kterém je mošt z hroznů vařen ve vakuu. Tento velmi jemný proces kondenzace zaručuje, že aroma a nutriční hodnoty hroznů zůstávají zachovány v maximální míře. Nakonec je výroba trvající měsíc završena tím, že  jsou červený ocet a hroznový sirup zkombinovány se slupkami ze zralého bergamotu.

Olej i ocet jsou uchované v ručně vyrobené keramické nádobě. Inspirace pochází z bohaté historie řeckého regionu Corinthos. Podobné nádoby byly vyráběny již v roce 700 před Kristem a nazývají se Aryballos. Tato nádoba byla používána mimo jiné olympijskými atlety, kteří v ní uchovávali olivový olej, jímž se potírali. Stejně tak bohatí aristokraté v Aryballos nádobách uchovávali hodnotné esenciální oleje a aromata. Společnost Ladolea změnila design nádoby Aryballos a vytvořila tak úžasnou kombinaci antického a moderního designu. Nádoba je praktická pro servírování olivového oleje a samozřejmě splňuje veškeré normy a certifikace. Tmavá nádoba je navíc ideální pro uchování olivového oleje, který si tak zachovává své aroma a chuť. Nádoby jsou vyráběny exkluzivně pro Ladoleu. Dokoupit si můžete olej v půl litrové plechovce a ocet v lahvičce 250ml na doplňování.

0
Rating:
0% of 100
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Dřevěný dárkový box s BIO extra panenským olivovým olejem Koroneiki a BIO hroznovým octem s bergamotem 400ml Ladolea
Vaše hodnocení
Customer Questions
No Questions
Did you find what you were looking for?