Aku pily ocaska

Definice:

Aku motorové pily využijete zejména na zahradě a všude tam, kde není přístup k elektrické síti. S aku pilami nařežete i dřevo do kamen. Nespornou výhodou aku motorové pily je nízká hlučnost a lehká váha. Akumulátorové motorové pily jsou rovněž nenáročné na údržbu. Na druhou stranu poskytují menší výkon a musí se pravidelně dobíjet. Kvůli malému výkonu se hodí při řezání menších větví, prořezávání stromků apod. Počítejte s tím, že akumulátor vydrží jen pár hodin. Potom ho budete muset znovu nabít. Na trhu najdete i jednoruční aku motorové pily, se kterými výborně zvládnete drobné tesařské práce nebo menší práce na zahradě.

Původ:

Princip řezání pomocí obíhajícího řetězu osazeného pilovými zuby byl poprvé využit v lékařství. Chirurg Bernard Heine použil pilu k řezání kostí při osteotomii. To se psal rok 1830. První "strojní pily" (listové) se v lese začaly používat již před r. 1900. Opravdový rozmach zažily pily ve století dvacátém. V roce 1925 představil Ernst Ring (Rinco) první dvoumužnou řetězovou pilu. První sériově vyráběné benzínové pily uvedl Emil Lerp, zakladatel firmy Dolmar, v Hamburku v roce 1927. První jednomužnou pilu představila r. 1950 firma Stihl.

Zajímavosti:

Vývoj motorových pil se neuskutečňoval jen na západě. Experimentoval s nimi i Sovětský svaz a Československo. V padesátých letech se v tehdejším Sovětském svazu rozšířily dvojmužné řetězové pily poháněné stejnosměrným proudem, který dodávala mobilní elektrocentrála. Dvojmužné pily se v Československu užívaly do poloviny šedesátých let. V té době se nepříliš úspěšně zaváděla výroba jednomužných pil (JMP 54 a JMP 40).

 

Nelze najít produkty odpovídající výběru.