Aku vrtačky

O produktu:


Akumulátorové vrtačky (lidově řečené aku vrtačky) jsou vrtačky s pohonem na baterii. Výhodou těchto vrtaček je, že nejste limitováni kabelem a s vrtačkou můžete snadno manipulovat. Aku vrtačka patří k nejžádanějším typům akumulátorového nářadí. Je sympaticky univerzální - dá se s ní šroubovat a vrtat, a pokud si pořídíte aku vrtačku s příklepem, můžete se pustit do vrtání cihlového zdiva. Výkonnostně aku vrtačky dohání klasické elektrické a ani cena dnes není faktorem výrazně omezujícím koupi aku provedení. Aku vrtačka je rozdělena na dvě hlavní části - tělo a akumulátor. Zatímco akumulátor slouží jako zdroj elektrické energie, v těle aku vrtačky je schovaný motor, převodovka, upínací mechanismus nástroje a další funkční součásti.

Původ:


Akumulátorová technika se rychle rozšířila v okamžiku, kdy poměr kapacity článků vůči jejich hmotnosti dovoloval dlouho trvající a pohodlnou práci. Jedním z mezníků ve vývoji aku vrtačky a dalšího nářadí napájeného stejnosměrným proudem z elektrických článků bylo masové využití lithiových akumulátorů (většinou typu Li-ion), které v současné době představují nejdostupnější kompromis právě z hlediska výkonu a hmotnosti. Výsledkem byla miniaturizace a kategorie akumulátorových šroubováků pro kutily začíná u modelů s akumulátorem o napětí 3,6 V. V roce 2003 přišla firma Bosch s modelem Ixo. Kolibřík mezi akumulátorovými šroubováky sice působí jako hračka, je to ale nečekaně užitečný pomocník pro domácnost. Od loňského roku je na trhu už jeho pátá generace a bezpočet napodobenin známých i neznámých značek.

Zajímavosti:


Vrtačky jako nářadí nesloužily jen na naší planetě.

i

Roku 1971 se vrtačka podívala i do kosmu

Jednalo se o akumulátorové vrtací kladivo a kompaktní vrtačku upravenou pro účely kosmonautiky. Na měsíc byla vyslána v rámci programu Apollo 15.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.