Aku úhlové brusky

O produktu:

Největší výhodou aku úhlové brusky je fakt, že ji můžete použít i tam, kde není přístup k elektrické síti. Vzhledem k tomu, že nemusíte řešit dosah a zapojení překážejícího napájecího kabelu, je práce rychlejší a efektivnější. Při výběru aku úhlové brusky (známější pod názvem “flexa”) je nejdůležitější vybrat správný rozměr kotouče. Mezi nejčastější patří ty s průměrem 115 a 125 milimetrů. Brusky s těmito kotouči dosahují otáček kolem 7 000 až 10 000 za minutu a nejčastěji využívá 18 až 20V napájení. Pro výkonnější aku úhlové brusky se používají kotouče s průměrem 150 milimetrů a 180 milimetrů. Tyto aku úhlové brusky disponují otáčkami kolem 10 000 za minutu. Napájení je obvykle 18 nebo 36 V. Méně časté jsou aku úhlové brusky s kotoučem o průměru 230 milimetrů při otáčkách 6 000 až 7 000 za minutu. Často používá dvojici akumulátorů po 18 V.

Původ:

Historie broušení sahá až do pravěku. Pravěcí lidé zjistili, že nemusí štípat nástroj z pazourku, ale že můžou nabrousit tento tzv. "pazourkový nůž " třením o pískovec, popřípadě o hrubou skálu. Ve Starém Egyptě používali broušení na velké kamenné bloky používané na stavbu pyramid. V Egyptě má svůj původ i broušení kovů, které se rozšířilo s rozvojem metalurgie. Broušení se stalo velmi ceněným uměním především díky ostření nástrojů a tvorbě ornamentů. Opravdový rozmach broušení a brusek přinesla průmyslová revoluce. V dnešní době existuje nepřeberné množství brusek na rozličné úkoly. Moderní brusky jsou vysoce sofistikovaným nářadím.

Zajímavosti:

i

V současnosti nejpoužívanější akumulátory jsou na lithium-iontové baterie (zkráceně Li-Ion baterie). Jejich historie sahá až do roku 1912, kdy prováděl první experimenty s novou technologií G. N. Lewis. Návrh proběhl roku 1960, poté byla baterie vyvíjena hlavně v Bellových laboratořích. Prodejní verze přišla na trh roku 1991. Vyrobila ji japonská společnost Sony. Mnoho firem dnes považuje li-ion baterie za alternativu obnovitelných zdrojů. Například společnost Tesla vyrobila obří bateriové úložiště Tesla Megapack. Jde o obří Li-Ion baterii, která by měla z trhu vytěsnit potřebu paroplynových elektráren.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.