Aku vibrační brusky

O produktu:

Aku vibrační brusky pracují na principu kmitající brusné desky, která je opatřena suchým zipem, případně svěrkami pro uchycení brusného papíru s požadovanou zrnitostí. Aku vibrační brusky obvykle pracuje s frekvencí 11 000 až 22 000 kmitů za minutu a napětí akumulátoru je běžně v rozmezí 10,8 až 18 V. Moderní typy jsou vybaveny funkcí “Soft Start”, která umožňuje pomalejší start zařízení pro komfortnější užívání. Moderní typy aku vibrační brusky také mají ergonomicky tvarovanou rukojeť s protiskluzovým povrchem pro snadnější uchopení. Hlavním typem napájení je lithio-iontová baterie. Méně časté využití je NiCd a NiMH. Lithio-iontové baterie se vyznačují snadným nabitím a dlouhou výdrží. Při nabíjení aku vibrační brusky je třeba dát pozor na proudovou zatížitelnost. Ta je definována jako maximální proud, který může být trvale veden bez poškození nebo zvýšeného nebezpečí poruchy v důsledku nadměrného oteplení nebo jiných fyzikálních jevů.

Původ:

Historie broušení sahá až do pravěku. Pravěcí lidé zjistili, že nemusí štípat nástroj z pazourku, ale že můžou nabrousit tento tzv. "pazourkový nůž " třením o pískovec, popřípadě o hrubou skálu. Ve Starém Egyptě používali broušení na velké kamenné bloky používané na stavbu pyramid. V Egyptě má svůj původ i broušení kovů, které se rozšířilo s rozvojem metalurgie. Broušení se stalo velmi ceněným uměním především díky ostření nástrojů a tvorbě ornamentů. Opravdový rozmach broušení a brusek přinesla průmyslová revoluce. V dnešní době existuje nepřeberné množství brusek na rozličné úkoly. Moderní brusky jsou vysoce sofistikovaným nářadím.

Zajímavosti:

i

Nejčastější akumulátorové baterie jsou na Li-ion články. Fungují na principu anody, která je vyrobena z uhlíku. Katoda je oxid kovu a elektrolyt je lithiová sůl v organickém rozpouštědle.Čip, který kontroluje průběh nabíjení a hlídá stav, je zabudovaný v každé běžně prodávané baterii.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.