Bazény bez filtrace

O produktu:


Bazény bez filtrace ocení každý, kdo nemá na zahradě nebo terase dostatek místa pro velký bazén a zároveň se nechce připravit o osvěžení v parných letních dnech. V této kategorii jsou bazény mnoha tvarů, rozličných průměrů i hloubky. Bazény bez filtrace jsou většinou menší nafukovací, ale mohou být též větší samostavěcí. Jejich výhodu je, že jsou cenově dostupnější než klasické velké zahradní bazény. Vzhledem k tom, že neobsahují filtraci, počítejte s tím, že vodu v bazénu budete muset častěji měnit. Pakliže se rozhodujete mezi bazény bez filtrace, je dobré vědět, jak pečovat o vodu, aby se její kvalita v bazéně zbytečně nesnižovala.

i

Pokud chcete, aby voda v malém bazénku vydržela čistá co nejdéle, dejte si před bazén ručník či osušku. Každý, kdo bude chtít jít do bazénku, si do nich očistí nohy, aby ve vodě zbytečně neplavala stébla trávy či zrníčka písku

K ošetření vody v bazénu slouží bazénová chemie. Ta je obvykle založena na bázi chloru, ale můžete vyzkoušet i přípravky na bázi bromu nebo mořskou sůl.

 

Původ:


Doklad o prvním bazénu pochází z doby 5000 let před naším letopočtem. Najdeme ho v oblasti Mohenjo-daro v Palestině. Jeho úctyhodné rozměry 12 metrů na délku, 7 metrů na šířku a 2,4 metrů na výšku indikují vyspělost tehdejší civilizace. Bazény znali i staří Řekové a Římani. Ti využívali bazény nejen k plavání, ale i k náboženským účelům. O tom, že se plavání těšilo velké oblibě, vypovídá i fakt, že v roce 500 před naším letopočtem byla v Řecku založena plavecká škola pro malé děti. Další využití bazénu bylo pro vojenské účely. Vojáci se tak trénovali pro případnou válku. V Čechách si lidé už od 12. století léčili pohybové ústrojí v Benediktinském klášteře, který se nachází v Teplicích. Jeden z nejstarších bazénů, který i nadále funguje, je Volyňská plovárna, která byla postavena v letech 1939-1941.

Zajímavosti:

Zatímco nejhlubší vnitřní bazén najdeme na evropském kontinentu (konkrétně v italském městečku Montegrotto Terme, kde je součástí luxusního hotelu Terme Millepini), za největším venkovním bazénem bychom se museli vydat do Jižní Ameriky. Leží u pobřeží středního Chile a je součástí luxusního letoviska San Alfonso del Mar na pláži Algarrobo. Jmenuje se Crystal Lagoon a měří více než jeden kilometr. Hluboký je 35 metrů a pojme 250 milionů litrů vody.

i

Crystal Lagoon je zapsán v Guinnessově knize rekordů

Díky svým rozměrům ho můžou turisté brázdit na člunech nebo jezdit na vodních lyžích. Na největším venkovním bazénu se dá i plachtit.

 

Zobrazení Mřížka Seznam

18 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

18 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr