Povrchová čerpadla

O produktu:

Jedná se o klasická odstředivá povrchová čerpadla. Povrchová čerpadla jsou určena pro čistou až mírně znečištěnou vodu. Instalace probíhá mimo čerpanou kapalinu. Nejčastěji se využívají pro zásobování vodou, zvyšování tlaku, odčerpávání a přečerpávání nebo zavlažování a postřik zahrad. Tato čerpadla jsou obvykle zhotovená z plastu. Jsou opatřena madlem na úchyt a vypínačem přímo na čerpadle. Mohou obsahovat integrovaný filtr. Chcete-li čerpadla, která jsou odolnější a dosahují vyšších výkonů, pořiďte si litinová čerpadla.

Původ:

První čerpadla se objevila ve starověku a lidé je používali na vodu. Ze začátku se jednalo o čerpadla pístová. Poháněli je sami lidé nebo zvířata. Postupem času se čerpadla a jejich konstrukce zdokonalovala. Původní pístová čerpadla byla vylepšena o různé konstrukční provedení. Vznikla čerpadla lamelová, zubová, plunžrová apod. Velký rozmach zaznamenala čerpadla po druhé světové válce. Může za to zejména změna obsahu čerpané hmoty. Místo vody se začal houfně čerpat olej, který byl potřebný pro různé zbraně a stroje. Čerpadla jsou v dnešní době velmi používaným zařízením. Různé druhy čerpadel můžeme najít v podstatě ve všech odvětvích průmyslu.

Zajímavosti:

i

Frekventovanou nevýhodu mají povrchová čerpadla v tom, že je musíte nejprve zapnout a pak rychle běžet ke konci hadice. Výrobci čerpadel na to zareagovali a přišli s tzv. automaty. Ty fungují podobně jako vodárna v domě. Pouhým otočením kohoutku na hadici se čerpadlo zapíná a vypíná automaticky.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.