Bazénové vysavače

O produktu:


Pakliže jste hrdým majitelem bazénu, zcela jistě víte, že se musíte o bazén i náležitě starat. Vedle bazénové chemie, která udrží kvalitu vody na odpovídající úrovni je potřebné používat i bazénové vysavače. Bazénové vysavače odstraní nánosy mikroorganismů a dalších nečistot. Je sice pravda, že nečistoty a kaly plovoucí na hladině ve většině případů zachytí bazénová filtrace.

i

Nicméně bazénové vysavače oceníte ve chvíli, kdy nečistoty klesnou na dno a filtrace už si s nimi neporadí. Typicky se jedná o různé kamínky, písek a další těžší nečistoty

Proto je nutné zhruba jednou za čtrnáct dnů vyčistit tyto nánosy. K tomu slouží bazénové vysavače, které účinně odstraní i případné usazeniny řas a dalších mikroorganismů. Na výběr máte z několika typů vysavačů. Ruční bazénové vysavače a poloautomatické bazénové vysavače musíte napojit na filtrační jednotku. Poté tyto vysavače vysávají s vodou i nečistoty ze dna a stěn. Naproti tomu robotické vysavače fungují zcela autonomně. Jejich senzory sami vyhodnotí míru znečištění a podle toho začnou uklízet. Samozřejmě, že i mezi robotickými vysavači existují rozdíly. Ty nejlevnější vám vyčistí dno bazénu, ale už si neporadí se stěnami a dalšími špatně přístupnými místy. Dražší modely dokáží i šplhat po stěnách a ty nejdražší lze ovládat i pomocí dálkového ovladače. Díky němu můžete vysavač nasměrovat kamkoliv chcete. Bazénové vysavače se určitě vyplatí vybírat i podle velikosti a typu bazénu, který chcete čistit.

Dělení:


Bazénové vysavače se klasicky dělí na ruční bazénové vysavače, poloautomatické bazénové vysavače a robotické bazénové vysavače.

  • Ruční bazénové vysavače
    Ruční vysavače představují základní typ čištění bazénů. Fungují na jednoduchém principu. Na ruční vysavače se připevní teleskopická tyč a napojí se bazénový filtrační systém. Ten zachytí odsáté nečistoty. Pak už stačí posunovat čistící hlavou po celé ploše dna i stěn bazénu. Čištění bazénu pomocí ručního vysavače je náročné časově i energeticky, proto se hodí zejména na střední a menší bazény
  • Poloautomatické bazénové vysavače
    Poloautomatické vysavače pracují tak, že se napojí na filtrační jednotku a vysávají s vodou i nečistoty ze dna a stěn. Poloautomatické vysavače se podobají medůzám. Pod tlakem vody se přisají na dno a za pomoci membrány se pohybují po bazénu. Nevysávají jen na dně, ale jsou schopné lézt i po straně bazénu. Jejich pohyb nikdo neřídí a je zcela náhodný. Cena těchto vysavačů se odvíjí od materiálů, které byly na výrobu použity.
  • Robotické bazénové vysavače
    Plně automatizované robotické vysavače do bazénu již nejsou jen výsadou bohatých lidí s luxusními bazény. Ba právě naopak. V současné době robotické vysavače postupně vytlačují manuální a poloautomatické vysavače. Může za to cenová dostupnost a samozřejmě vlastnosti robotických vysavačů. Robotické vysavače zkrátka udávají současný trend v čištění bazénů. Výhody těchto vysavačů jsou zřejmé. Robotické vysavače fungují zcela autonomně, protože je řídí mikročip.

Původ:


Vysavače mají poměrně mladou minulost. Podle záznamů se objevil první patent na vysavač v roce 1901. Svůj vynález si nechal patentovat anglický konstruktér Huber Cecil Booth. Vynález měl u lidí úspěch, dva vysavače si dokonce pořídil britský král Edward VII. H.C. Booth nelenil a 25. února 1902 založil společnost Vacuum Cleaner Co. Ltd. Vysavače se tak začaly vyrábět hromadně. Britův původní vynález byl stacionární. Nicméně rostla poptávka po vysavačích přenosných. Přenosný vysavač vyrobil Booth roku 1906, ale tentokrát už nebyl první. V roce 1905 ho předstihla americká firma Chapman and Skinner ze San Franciska. V roce 1912 způsobila revoluci ve výrobě vysavačů švédská společnost Elektrolux se svým modelem Lux-1. Elektrolux postupně spolykal své konkurenty a v roce 1974 se stal největším výrobcem vysavačů na světě. Pojem “lux” se pak stal synonymem pro vysavače. Původně se vysavače používaly k vysávání železničních vagonů, postupně přešly do domácností a logicky se z nich vyvinuly i vysavače do bazénů. Z původních ručních vysavačů do bazénu se vyvinuly poloautomatické vysavače a v současné době existují i plně automatické vysavače.

Zajímavosti:


Vývoj bazénových vysavačů jde stále dopředu. Ruční a poloautomatické bazénové vysavače postupně nahrazují inteligentní robotické vysavače. Robotické bazénové vysavače mají motor, který je napájen elektrickým napětím z trafa napojeného do klasické zásuvky, aby byl vysavač v bazénu bezpečný. Tyto vysavače se dokáží udržet na dně nebo stěně bazénu díky motoru, který vytváří sání. Takto vysavače sbírají nečistoty, které zachycují ve sběrných filtrech. Po ukončení čistícího cyklu stačí filtr vysypat a opláchnout zahradní hadicí. Jednotlivé modely se pak od sebe liší patentovanými technologiemi pro navigaci a sběr nečistot.

Zobrazení Mřížka Seznam

13 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

13 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr