Poloautomatické vysavače

O produktu:


Poloautomatické vysavače pracují tak, že se napojí na filtrační jednotku a vysávají s vodou i nečistoty ze dna a stěn. Poloautomatické vysavače se podobají medůzám. Pod tlakem vody se přisají na dno a za pomoci membrány se pohybují po bazénu. Nevysávají jen na dně, ale jsou schopné lézt i po straně bazénu. Jejich pohyb nikdo neřídí a je zcela náhodný. Cena těchto vysavačů se odvíjí od materiálů, které byly na výrobu použity.

i

Pakliže se už rozhodnete pro výběr poloautomatického vysavače, počítejte s tím, že si nevystačíte jen s kartušovou filtrací. Na to je výkon čerpadla příliš malý.

Na poloautomatické vysavače se sice můžete spolehnout, ale jejich nevýhodou je fakt, že k dokonalému vyčištění bazénu potřebují dostatek času. A v největším horku to může být právě ten čas, který byste měli poskytnout filtrování. Poloautomatické vysavače jsou levnější variantou k plně robotickým vysavačům.

 


Původ:


Vysavače mají poměrně mladou minulost. Podle záznamů se objevil první patent na vysavač v roce 1901. Svůj vynález si nechal patentovat anglický konstruktér Huber Cecil Booth. Vynález měl u lidí úspěch, dva vysavače si dokonce pořídil britský král Edward VII. H.C. Booth nelenil a 25. února 1902 založil společnost Vacuum Cleaner Co. Ltd. Vysavače se tak začaly vyrábět hromadně. Britův původní vynález byl stacionární. Nicméně rostla poptávka po vysavačích přenosných. Přenosný vysavač vyrobil Booth roku 1906, ale tentokrát už nebyl první. V roce 1905 ho předstihla americká firma Chapman and Skinner ze San Franciska. V roce 1912 způsobila revoluci ve výrobě vysavačů švédská společnost Elektrolux se svým modelem Lux-1. Elektrolux postupně spolykal své konkurenty a v roce 1974 se stal největším výrobcem vysavačů na světě. Pojem “lux” se pak stal synonymem pro vysavače. Původně se vysavače používaly k vysávání železničních vagonů, postupně přešly do domácností a logicky se z nich vyvinuly i vysavače do bazénů. Z původních ručních vysavačů do bazénu se vyvinuly poloautomatické vysavače a v současné době existují i plně automatické vysavače.


Zajímavosti:


Poloautomatické vysavače se pohybují zcela náhodně. Oproti ručnímu vysavači je práce s nimi pohodlnější a efektivnější. I poloautomatický vysavač je nutné napojit na sací trysku filtrace nebo skimmer, po dně bazénu se však již přístroj pohybuje sám. Protože se poloautomatické vysavače pohybují po dně zcela náhodně, jsou schopné vyčistit zhruba 80 procent povrchu bazénu. Účinnost poloautomatického vysavače také záleží na výkonu bazénové filtrace. Svou roli hraje i tvar bazénu a s ním spojená špatně přístupná místa.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.