Robotické vysavače

O produktu:


Plně automatizované robotické vysavače do bazénu již nejsou jen výsadou bohatých lidí s luxusními bazény. Ba právě naopak. V současné době robotické vysavače postupně vytlačují manuální a poloautomatické vysavače. Může za to cenová dostupnost a samozřejmě vlastnosti robotických vysavačů. Robotické vysavače zkrátka udávají současný trend v čištění bazénů. Výhody těchto vysavačů jsou zřejmé. Robotické vysavače fungují zcela autonomně, protože je řídí mikročip. Vám stačí jen nastavit pokyny ohledně frekvence vysávání a o zbytek se už postará jejich umělá inteligence.

i

Pro lepší modely nejsou problém ani různě tvarované bazény. Též si poradí se schůdky nebo zkosenými stěnami

Další výhodou je, že robotické vysavače obsahují vlastní čerpadlo a nepotřebují filtraci bazénu. Protože robotické vysavače fungují autonomně, můžou například čistit bazén v noci kdy spíte, případně v době, kdy jste mimo domov. Samozřejmě, že i mezi těmito vysavači jsou rozdíly. Levnější typy například dokáží čistit jen dno bazénu. Některé robotické vysavače lze ovládat pomocí dálkového ovladače, některé typy pracují zcela samostatně. Obecně platí, že čím více funkcí daný robotický vysavač má, tím je dražší.

Původ:


Vysavače mají poměrně mladou minulost. Podle záznamů se objevil první patent na vysavač v roce 1901. Svůj vynález si nechal patentovat anglický konstruktér Huber Cecil Booth. Vynález měl u lidí úspěch, dva vysavače si dokonce pořídil britský král Edward VII. H.C. Booth nelenil a 25. února 1902 založil společnost Vacuum Cleaner Co. Ltd. Vysavače se tak začaly vyrábět hromadně. Britův původní vynález byl stacionární. Nicméně rostla poptávka po vysavačích přenosných. Přenosný vysavač vyrobil Booth roku 1906, ale tentokrát už nebyl první. V roce 1905 ho předstihla americká firma Chapman and Skinner ze San Franciska. V roce 1912 způsobila revoluci ve výrobě vysavačů švédská společnost Elektrolux se svým modelem Lux-1. Elektrolux postupně spolykal své konkurenty a v roce 1974 se stal největším výrobcem vysavačů na světě. Pojem “lux” se pak stal synonymem pro vysavače. Původně se vysavače používaly k vysávání železničních vagonů, postupně přešly do domácností a logicky se z nich vyvinuly i vysavače do bazénů. Z původních ručních vysavačů do bazénu se vyvinuly poloautomatické vysavače a v současné době existují i plně automatické vysavače. První zcela automatické vysavače se objevily v 90. letech 20. století a byly určeny pro úklid domácností. Teprve postupem času se vyvinuli modely na čištění bazénů.

Zajímavosti:


Mozkem bazénového robotického vysavače je řídící jednotka. Díky ní dokáží robotické vysavače zmapovat a změřit velikost bazénu. Na základě těchto údajů jsou poté schopny vyhodnotit nejlepší způsob čištění. To ale není vše. V případě zvláštních požadavků můžete navolit některou z naprogramovaných čistících činností, kterou aktuálně potřebujete.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.