Ruční vysavače

O produktu:


Ruční vysavače představují základní typ čištění bazénů. Fungují na jednoduchém principu. Na ruční vysavače se připevní teleskopická tyč a napojí se bazénový filtrační systém. Ten zachytí odsáté nečistoty. Pak už stačí posunovat čistící hlavou po celé ploše dna i stěn bazénu.

i

Čištění bazénu pomocí ručního vysavače je náročné časově i energeticky, proto se hodí zejména na střední a menší bazény

Hlavní výhodou ručních bazénových vysavačů je jejich nízká pořizovací cena. Ruční vysavače můžeme rozdělit podle toho, na jaký povrch je určen. Například některé ruční vysavače se hodí k údržbě bazénů s betonovým povrchem. Ruční bazénový vysavač může být zaměřen pouze na čištění rohů, vodorovných a svislých ploch anebo kombinací všech těchto ploch.

Původ:


Vysavače mají poměrně mladou minulost. Podle záznamů se objevil první patent na vysavač v roce 1901. Svůj vynález si nechal patentovat anglický konstruktér Huber Cecil Booth. Vynález měl u lidí úspěch, dva vysavače si dokonce pořídil britský král Edward VII. H.C. Booth nelenil a 25. února 1902 založil společnost Vacuum Cleaner Co. Ltd. Vysavače se tak začaly vyrábět hromadně. Britův původní vynález byl stacionární. Nicméně rostla poptávka po vysavačích přenosných. Přenosný vysavač vyrobil Booth roku 1906, ale tentokrát už nebyl první. V roce 1905 ho předstihla americká firma Chapman and Skinner ze San Franciska. V roce 1912 způsobila revoluci ve výrobě vysavačů švédská společnost Elektrolux se svým modelem Lux-1. Elektrolux postupně spolykal své konkurenty a v roce 1974 se stal největším výrobcem vysavačů na světě. Pojem “lux” se pak stal synonymem pro vysavače. Původně se vysavače používaly k vysávání železničních vagonů, postupně přešly do domácností a logicky se z nich vyvinuly i vysavače do bazénů. Z původních ručních vysavačů do bazénu se vyvinuly poloautomatické vysavače a v současné době existují i plně automatické vysavače.

Zajímavosti:


Abyste mohli používat ruční vysavače budete potřebovat bazén s pískovou filtrací. Tyto vysavače jsou jednoduché, skládají se z teleskopické tyče, samotného bazénového vysavače a bazénové hadice. Bazénová hadice musí mít pochopitelně odpovídající délku. Jeden konec bazénové hadice se spojí s bazénovým vysavačem, druhý konec bazénové hadice se nasadí na sání skimmeru resp. sací trysku v bazénu.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.