Solární sprchy

O produktu:


Solární sprchy sázejí na kvalitní design. Skvěle zapadnou do zahrady či vhodně doplní bazén či koupací jezírko. Tělo solární sprchy většinou funguje jako solární kolektor a zároveň jako zásobník vody. Dokáží pojmout až třicet pět litrů vody.

i

Ohřev vody u solární sprchy je možný až do 60°C

Důležitý je proto i výběr směsné baterie, která míchá ohřátou vodu se studenou. U kvalitní solární sprchy najdete vedení vody, které je umístěné v panelu. V různé výšce si můžete otevřít různý proud vody. Vodu starší než tři dny nenechávejte v zásobníku solární sprchy. V takové vodě se mohou množit bakterie. Samotné instalace solární sprchy se nemusíte bát, je velmi jednoduchá. Stačí sprchu propojit s vodovodním kohoutkem pomocí rychlospojek a zahradní hadice. Nezapomeňte chránit solární sprchy před promrznutím. Na zimu stačí přívod vody uzavřít a vypustit. Sprcha se demontujte a můžete ji uložit k přezimování. Nepřítelem solární sprchy je vodní kámen. Proto nezapomínejte pravidelně kontrolovat ventily a baterii.

Původ:


První doložené záznamy o sprchách se zásobníkem vody nebo přívodem vody pocházejí z Antického Řecka. Přestože do konce osmnáctého století lékaři chápali vodu hlavně jako přenašeče nemocí, ve Francii doporučoval sprchování už lékař francouzského královského dvora, který žil ve druhé polovině šestnáctého století. Skutečný rozmach sprch přišel až po roce 1860 ve francouzské armádě. Ukázaly se jako ekonomicky výhodný způsob očisty velkého počtu lidí. Od té doby se sprchy rozmohly na místech s velkým počtem lidí jako jsou armády, vězení nebo internáty. V moderní době se sprchy objevily na veřejných koupalištích a zahradách rodinných domků.

Zajímavosti:


Tělo solární sprchy funguje jako solární kolektor, známější jako solární panel. Jedná se o zařízení, které přeměňuje sluneční záření, dopadající na zemský povrch, na jiný druh energie, pro lidstvo lépe využitelný. Solární sprchy používají fototermický kolektor, který přeměňuje sluneční záření na tepelnou energii. Sluneční záření dopadá na absorbér kolektoru, který je spojen s trubkovým rozvodem kolektoru. Přenos energie zajišťuje teplonosná kapalina (v případě solární sprchy voda).

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 61

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 61

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr