Podlahové výpusti

O productu:

Tradiční a spolehlivý odtoky vody zajistí podlahové výpusti. Právě díky výpusti vypustíte vodu z bazénu. Vodu můžete vypustit celou, nebo nechat jen částečné množství. Podlahové výpusti oceníte například v zimě, kdy chystáte bazén na zazimování. Vodu v bazénu ale můžete vypouštět i z jiných důvodů. Například, když se chystáte svůj bazén vyčistit. Největší výhodou podlahové výpusti je fakt, že se jedná o nejjednodušší způsob, jak vodu z bazénu vypustit. Další velkou výhodu představuje, že podlahové výpusti jsou schopné vypustit vodu v bazénu do posledního milimetru. Ušetříte si tak finanční náklady na pořízení ponorného čerpadla. A samozřejmě také spoustu práce. U bazénových výpustí je potřeba rozlišovat, zda budou osazeny do bazénu s fólií, anebo do bazénu bez fólie. V první variantě je zapotřebí, aby výpust obsahovala těsnění. Těsnění zajistí, že kolem folie nebude prosakovat voda. Na bazény, které jsou předvyrobené (plastové, polypropylenové) se používají buď trysky do foliovaného bazénu, nebo trysky pro „prefa“ bazény. Moderní podlahové výpusti jsou vyrobené z materiálů, které jsou odolné vůči bazénové chemii.

Původ:

Podlahové výpusti už tradičně patří mezi neocenitelné pomocníky při údržbě bazénu. Zahradní bazény vznikly z prosté potřeby lidí plavat. Původně lidé používali k plavání přírodní zdroje jako jsou jezírka a přehrady. Toto koupání však bylo velmi náročné na čas. Proto vznikla myšlenka pořídit si vlastní bazén, který by mohli plavci využívat podle svých možností. Tak vznikly první zahradní bazény. Původně byly výsadou milionářů, protože jejich pořízení a provoz stály nemalé finanční náklady. Doba pokročila a zahradní bazén si dnes může pořídit prakticky kdokoliv. Neustále se také vyvíjí příslušenství k bazénům. V současnosti je na trhu tolik pomůcek, že by se za ně nemuselo stydět ani veřejné koupaliště.

Zajímavosti:

i

U podlahové výpusti je vždy důležitý materiál, ze kterého je vyrobena. V současné době patří mezi nejoblíbenější materiál na podlahové výpusti masivní ABS plast. Tento plast je odolný vůči UV záření, čímž se značně prodlužuje životnost nejev výpusti, ale také vodních trysek. Součástí balení jsou i šrouby pro uchycení přírub. Šrouby jsou většinou zhotovené z nerezové oceli, který vydrží i ve slané vodě. Výpusť lze připojit k bazénovým trubkám vnitřním lepením. Trubky by měly mít průměr 50 mm nebo 63 mm.

Zobrazení Mřížka Seznam

4 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

4 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr