Protiproudy

O produktu:

Bazénové protiproudy patří mezi základní doplňky bazénu. Můžeme díky nim plavat v malém i velkém bazénu. Protiproudy nám umožní simulovat plavání proti silnému proudu jako v řece. Bazénové protiproudy lze snadno regulovat. Můžeme nastavit sílu proudu nebo směr vody. Děje se tak pomocí nastavitelných trysek, kterými se omezuje nebo uvolňuje proud vzduchu i vody. Těmito tryskami se omezuje nebo uvolňuje proud vzduchu i vody. Bazény s protiproudy využívají kromě rekreačních plavců také profesionálové. Protiproudy jsou obvykle do bazénu zabudovány již při jeho stavbě. Setkat se ale můžeme i se závěsnými protiproudy, které se k bazénu přidávají dodatečně pomocí šroubů. Šrouby připevní závěsné protiproudy přes okraj bazénu. Jedná se o zařízení, které umožňuje intenzivní plavání i v menším bazénu a tuto funkci vykonávají protiproudové trysky. Protiproudové trysky plní funkci velmi výkonného čerpacího zařízení, které chrlí velké množství vody proti plavci. Trysky jsou obvykle situovány do čelní stěny bazénu. Najdeme je naproti schodům u kratší strany bazénu. Další funkcí, kterou protiproudy poskytují, jsou masáže. K tomuto účelu slouží masážní trysky.

Původ:

Doklad o prvním bazénu pochází z doby 5000 let před naším letopočtem. Najdeme ho v oblasti Mohenjo-daro v Palestině. Jeho úctyhodné rozměry 12 metrů na délku, 7 metrů na šířku a 2,4 metrů na výšku indikují vyspělost tehdejší civilizace. Bazény znali i staří Řekové a Římani. Ti využívali bazény nejen k plavání, ale i k náboženským účelům. O tom, že se plavání těšilo velké oblibě, vypovídá i fakt, že v roce 500 před naším letopočtem byla v Řecku založena plavecká škola pro malé děti. Další využití bazénu bylo pro vojenské účely. Vojáci se tak trénovali pro případnou válku. V Čechách si lidé už od 12. století léčili pohybové ústrojí v Benediktinském klášteře, který se nachází v Teplicích. Jeden z nejstarších bazénů, který i nadále funguje, je Volyňská plovárna, která byla postavena v letech 1939-1941.

Zajímavosti:

i

Protiproudy jsou vynikajícím doplňkem bazénu, ale je zapotřebí mít na paměti několik věcí. Protiproudy pracují na jednoduchém principu.voda je poháněna přes čerpadlo do trysek, které ji následně chrlí proti plavci. Voda je poháněna přes čerpadlo do trysek, které ji následně chrlí proti plavci. Síla protiproudu závisí na výkonu trysky. Nejsilnější protiproudy s průtokem nad 100 m³/hod. jsou vhodné pro profesionální plavce, k rekreačnímu a kondičnímu plavání postačí průtok mezi 50 m³/hod. a 70 m³/hod. Právě síla protiproudu udává, zda budete víceméně plavat na místě nebo dokážete plavat proti proudu. Slabší výkony jsou pak určeny pro děti a malé nadzemní bazény.

Zobrazení Mřížka Seznam

15 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

15 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr