Úprava vody

O productu:

Máte doma bazén a užíváte si vodních radovánek? Pak jistě víte, že k udržení čisté vody je zapotřebí správná úprava vody. Úprava vody v sobě zahrnuje dodržování správné hladiny pH v bazénové vodě, pravidelnou dezinfekci, vločkování, filtrování a pravidelné čištění bazénu.V případě nadzemního bazénu se doporučuje alespoň jednou ročně bazén vypustit a důkladně vyčistit speciálními čistícími přípravky na bazény. Nemusíte se přitom bát, že váš bazén bude zapáchat chlorem jako veřejné koupaliště. V současnosti už jde chlorové přípravky nahradit aktivním kyslíkem. Je důležité zbavit stěny bazénu vápenatých usazenin a nečistot. Právě v nich se drží bakterie a řasy. K vyčištění použijeme gelové kartáče nebo výkonné bazénové vysavače. Teprve po této očistě lze bazén opět napustit vodou. Dalším krokem je zajistit kvalitu vody. Zde hraje zásadní roli správná hodnota pH. Doporučovaná hodnota pro domácí bazén se pohybuje od 6,6 do 7,4. Na zjištění pH bazénové vody slouží různé testery, testovací tablety nebo elektronický měřič. V horkých dnech byste měli měřit pH minimálně jednou týdně, je-li horko, interval preventivně zkraťte.

Původ:

Nejúčinnější metodou, jak mít vodu v bazénu stále čistou je chlorování. V České republice proběhlo první chlorování vody v roce 1924. Událo se tak v Braníku. O čtyři roky později chlorování na našem území pokračovalo. Pro povrchové zdroje vody se využívalo chlorování v koncentraci maximálně 1 ppm. V padesátých letech dvacátého století se stanovila maximální koncentrace u spotřebitele na 0,2 ppm. Současný trend je takový, že se od chlorových přípravků postupně odstupuje. Úprava vody je zajištěna novou bazénovou chemií včetně mořské soli.

Zajímavosti:

i

Chlorové přípravky postupně vytlačuje bezchlorová úprava vody. Obsahuje dezinfekční ionizátor, který dokáže ušetřit 75 až 95 % chemikálií potřebných k ošetřování bazénové vody. Funguje na bázi, kdy je bazénová voda obohacovaná ionty stříbra a mědi. Tato směs působí jako přírodní dezinfekce. Pro menší bazény se pak hodí UV lampa. UV lampy uchovávají vodu čistou pomocí ultrafialového záření. Tento způsob je velmi šetrný k okolnímu prostředí i lidskému organismu. Úprava vody se dá provést ještě šetrnějším způsobem. Sem spadají solničky. Tento proces využívá pouze vodu, sůl a elektrickou energii. Jako výsledný efekt vyjde jemně slaná mořská voda. Tato voda má výrazné antiseptické účinky.

Zobrazení Mřížka Seznam

4 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

4 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr