Bicí soupravy

O produktu:


Bicí soupravy jsou soustavou bicích nástrojů, která se skládá z jednotlivých bubnů a činelů a jejich stojanů a přechodů. Bicí soupravy mohou být doplněny dalšími perkusními nástroji a sedačkou pro bubeníka. Šlapkou či dvoušlapkou bubeník ovládá velký buben a hi-hat činel. Bicí soupravy obvykle obsahují malý buben, velký buben, Tom tom, Floor tomy (lidově řečené kotle) a činely. Malý buben bývá v tuzemsku označován jako virbl. Většinou je umístěn mezi pedály. Jedná se o mělký buben se struníkem umístěným na spodní bláně.

i

Struníkem se rozumí pružiny, které dodávají malému bubnu jeho charakteristický zvuk

Další součástí bicí soupravy je velký buben označovaný jako basový buben, kopák, dupák, šlapák, basák a podobně. Bubeník ho ovládá pomocí pedálu. Vycpává se dekou nebo molitanem, aby jeho zvuk nepřezníval. Mezi bicí soupravy patří i Tom tom. Těch může být libovolný počet. Mají hluboký zvuk a slouží především k hraní takzvaných breaků neboli přechodů. Floor tomy se obvykle nazývají kotle. Jsou umístěny na nožičkách na zemi. Odtud pochází jejich název, protože v angličtině se podlaha označuje slovem floor. Znějí hlouběji než tom tomy. Poslední důležitou součástí bicí soupravy jsou činely. Ty se skládají ze tří hlavních úhozových zón.
Kraje, těla a středu (pupku).

 


Původ:


Bicí soupravy mají svůj původ ve Velké Británii. V 18. století se vyvinuly v důsledku prostorových a finančních důvodů v divadlech, kde jeden bubeník měl pokrýt co největší množství bicích nástrojů ve skladbách. Původně hráli bubeníci jen pomocí rukou.

i

V roce 1909 představila společnost Ludwig plně funkční pedál basového bubnu

V průběhu první světové války se bicí soupravy rozšířily o perkuse a velké basové bubny. Tyto bicí soupravy se staly základem jazzového setu. V meziválečném období, konkrétně kolem roku 1926, přibyly do bicích souprav stojany hi-hat a první kovové držáky na tom-tomy, stojany, malý bubínek i činely a také jakýsi stoleček, na který byly odkládány perkuse jako kravské zvonce, píšťalky, klaksony atd. V roce 1940 představil bubeník Louie Bellson bicí soupravu se dvěma basovými bubny. Velký rozmach bicí soupravy zaznamenaly v 60. letech dvacátého století s příchodem rock´n rollu. Na výsluní se dostala kapela z britského Liverpoolu Beatles. Všichni členové “brouků” se stali mezinárodními hvězdami včetně bubeníka Ringo Stara. Ke konci 20. století se začínají nově objevovat i elektronické bicí. Pedály na basový buben se vyvinuly s cílem používat místo dvou basových bubnů jen jeden, a tak vzniká dvojšlapka („doublepedal“). Nicméně v současnosti se většina bubeníků vrací ke klasické bicí soupravě.

 

Zajímavosti:


S příchodem elektronické hudby přišly i elektronické bicí nástroje a bicí automaty. Elektronická bicí souprava je typická tím, že zvuk nevzniká chvěním blány ani jiného tělesa. Místo nich bicí soupravu rozeznívají elektrické obvody. Elektronické bicí soupravy se obvykle skládají ze zvukového modulu a hracích ploch se snímači úderu (padů).

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 158

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 158

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr