Aku okružní pila

Nelze najít produkty odpovídající výběru.

O produktu:

Aku okružní pily neboli “mafl” ocení jak začátečníci, tak pokročilý uživatelé. Aku okružní pily dokáží vykouzlit dlouhý rovný hladký řez. Hodí se na hranolky na pergolu, snadno s ní zvládnete pokládku plovoucí podlahy, nebo zaříznete desku kuchyňského stolu. S okružní pilou na dřevo bez problému zaříznete nejrůznější druhy a typy palubek. Alfou a omegou těchto pil je správně vybraný pilový kotouč. Boční pravítko pak umožní dokonale přesné podélné řezy. Velmi snadno se u okružní pily na dřevo dá regulovat i hloubka řezu, když povolením aretačního šroubu změníte výšku kotouče. Při stranovém naklonění maflu je možné řezat i pod určitým úhlem, jeho přesnost zajistí zaaretované pravítko.

Zajímavosti:

i

V Americe se traduje, že za vynálezem cirkulárky stojí žena. Konkrétně se jedná o Tabithu Babbittovou, členku náboženského hnutí shakerů. Ta si v roce 1813 všimla , jak se truhláři lopotí s dřevařskou pilou, a rozhodla se jim práci usnadnit. Vyrobila ozubené kolečko, které roztočila pedálem svého kolovratu – a kotoučovka byla na světě, stačilo její velikost upravit pro průmyslové potřeby.

Původ:

Strojní kotoučová pila vznikla v roce 1780. Jejím domovem je Anglie. Její ruční provedení bylo patentováno v roce 1927. Za patentem stála americká firma SKIL. Slangové označení “mafl” vzniklo z názvu německé firmy MAFELL.