Aku pila ocaska

O produktu:

Aku pily ocasky slouží především k hrubému řezání, prořezávání stromů a keřů a k demoličním pracím. Zvládají řezat dřevo až do tloušťky 280 mm. A poradí si i s ocelovým profilem a trubkou do průměru 120 milimetrů. Aku pily ocasky prořezou i tvárnice na plnou délku použitého listu. Řezat nemusíte jen podélně. Ocasky zvládnou řezat i příčně nebo na pokos. Kromě toho lze s těmito pilami snadno vyřezávat jakékoli oblouky, křivky či kruhové nebo hranaté otvory. Například při rekonstrukci můžete s ocaskou prořezávat příčky, odříznout latě nebo trámy, ale i potrubí.

Původ:

Pilu znali už pravěcí lidé. Ve starém Egyptě používali lidé pilu k řezání dřeva i kamene. Z Hierapole známe pilu poháněnou vodním kolem. Postupem času se vyvíjeli různé pily určené již pro jasný účel. S rozvojem metalurgie a využití pružiny v hodinách v šestnáctém století byla vynalezena lupénková pila. Tento kus kovu nebyl kován ale válen, proto poskytoval dostatečnou pevnost a pružnost při řezání. Pily podobného tvaru se objevily již v Římské říši, avšak neposkytovaly tak tenký a čistý řez. Kolem roku 1780 ve Francii byla lupénková pila využívána v kombinaci se speciálním stojanem. Tento nástroj se zval chevalet de marqueterie a v doslovném překladu znamená „marketerský stojan“.

Zajímavosti:

i

Vývoj pil jde stále dopředu a výrobci neustále experimentují s novými materiály, konstrukcemi a pohonem. Nejčerstvější novinkou je pila poháněná tryskovým motorem. Vymysleli ji inženýři Andre Prager a Matt Santjer. Tato pila má mít téměř nulové vibrace. Inženýři, kteří běžně pracují pro vývojové centrum výrobce Stihl ve Spojených státech amerických, představili svůj projekt na Reno Air Races Championship. Pila je osazena takzvaným Wren Power Systems, což jsou miniaturní proudové motory, které se dokážou točit až 200 000 otáčkami za minutu. Za cenu kolem 2000 liber (asi 65 000 korun) si je kupují například letečtí modeláři. Firma Stihl ale přiznala, že se jedná jen o prototyp, který se nebude vyrábět masově.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.