Elektrické kotoučové pily

O produktu:

Elektrické kotoučové pily využijete k řezání dřeva, kovů nebo dalších materiálů. Pila je složena z ozubeného kovového disku (kotouče - odtud název kotoučová) a poháněcího mechanismu, který disk roztáčí. Má mnoho variant. Může být konstruována jako ruční, stolní nebo i ve stojanovém provedení jako statický obráběcí stroj. Slangové označení “mafl” vzniklo z názvu německé firmy Maffel. Při práci s kotoučovou pilou je nezbytné dodržovat bezpečnostní pravidla, protože podle statistik patří kotoučové pily mezi nejnebezpečnější dřevoobráběcí stroje. Pracovník musí předem znát všechna rizika, která hrozí, musí předem vědět, na co si dát pozor a čeho se vyvarovat. Drobnou nevýhodou elektrické kotoučové pily je fakt, že k jejímu napájení potřebujete napájecí kabel, který všude nedosáhne a také se vám může motat při práci.

Původ:

Strojní kotoučová pila vznikla v roce 1780. Jejím domovem je Anglie. Její ruční provedení bylo patentováno v roce 1927. Za patentem stála americká firma SKIL. Slangové označení mafl vzniklo z názvu německé firmy MAFELL.

Zajímavosti:

    i

    V Americe se traduje, že za vynálezem cirkulárky stojí žena. Konkrétně se jedná o Tabithu Babbittovou, členku náboženského hnutí shakerů. Ta si v roce 1813 všimla , jak se truhláři lopotí s dřevařskou pilou, a rozhodla se jim práci usnadnit. Vyrobila ozubené kolečko, které roztočila pedálem svého kolovratu – a kotoučovka byla na světě, stačilo její velikost upravit pro průmyslové potřeby.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.