Elektrické pily ocasky

O produktu:

Elektrické pily ocasky slouží především k hrubému řezání, prořezávání stromů a keřů a k demoličním pracím. Zvládají řezat dřevo až do tloušťky 280 mm. A poradí si i s ocelovým profilem a trubkou do průměru 120 milimetrů. Prořezou i tvárnice na plnou délku použitého listu. Řezat nemusíte jen podélně. Elektrické pily ocasky zvládnou řezat i příčně nebo na pokos. Kromě toho lze s těmito pilami snadno vyřezávat jakékoli oblouky, křivky či kruhové nebo hranaté otvory. Například při rekonstrukci můžete s ocaskou prořezávat příčky, odříznout latě nebo trámy, ale i potrubí. Pomocí elektrické pily ocasky zvládnete i dlouhý rovný řez, ale jejich výsadou je rychlý, i když méně přesný řez.

Původ:

Pilu znali už pravěcí lidé Ve starém Egyptě, i když se samoržejmě nejdednalo o eketrické pily ocasky, tak, jak je známe dnes Misto toho používali lidé pilu k řezání dřeva i kamene. Z Hierapole známe pilu poháněnou vodním kolem. Postupem času se vyvíjeli různé pily určené již pro jasný účel. S rozvojem metalurgie a využití pružiny v hodinách v šestnáctém století byla vynalezena lupénková pila. Tento kus kovu nebyl kován ale válen, proto poskytoval ,pevnost a pružnost při řezání. Pily podobného tvaru se objevily již v Římské říši, avšak neposkytovaly tak tenký a čistý řez. Kolem roku 1780 ve Francii byla lupénková pila využívána v kombinaci se speciálním stojanem. Tento nástroj se zval chevalet de marqueterie a v doslovném překladu znamená „marketerský stojan“.

Zajímavosti:

    i

    V Americe se traduje, že za vynálezem elektrické pily ocasky stojí žena. Konkrétně se jedná o Tabithu Babbittovou, členku náboženského hnutí shakerů. Ta si v roce 1813 všimla , jak se truhláři lopotí s dřevařskou pilou, a rozhodla se jim práci usnadnit. Vyrobila ozubené kolečko, které roztočila pedálem svého kolovratu – a kotoučovka byla na světě, stačilo její velikost upravit pro průmyslové potřeby.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.