Elektrické řetězové pily

O produktu:

Elektrické řetězové pily se v současné době těší velké popularitě a patří mezi nejprodávanější modely. Jejich nespornou výhodou je nižší pořizovací cena než je u jejích motorových kolegyň, která se snoubí s dostatečným výkonem. Zákazníci také ocení snadnou údržbu (čištění vzduchového filtru,mazání řetězu) a nízkou hmotnost. Elektrické řetězové pily jsou také méně hlučné. Navíc méně vibrují. Mezi nevýhody těchto pil pak patří nutnost elektrické energie. Pakliže vypnou proud nemůžete s touto pilou pracovat. Další nevýhodu je, že hrozí poškození elektrických kabelů v blízkosti řezání a při práci překážejí samotné kabely. S elektrickou řetězovou pilou by se také nemělo pracovat v dešti.

Původ:

První dvoumužná řetězová pila spatřila světlo světa v roce 1925 v Hamburku. Vyrobil ji Ernst Ring (Rinco). O rok později představila německá firma Stihl první řetězovou pilu poháněnou na elektrickou energii. V padesátých letech se v tehdejším Sovětském svazu rozšířily dvojmužné řetězové pily poháněné stejnosměrným proudem, který dodávala mobilní elektrocentrála. V Československu se používaly dvoumužné pily do poloviny šedesátých let. V té době se také výrobci snažili zavádět jednomužné pily. Vznikla řada prototypů (Bobr, Orava a další), ale nesklidily velký úspěch.v polovině osmdesátých let minulého století se v ČZ Strakonice uskutečnil poslední pokus o jednomužnou pilu vlastní konstrukce (ČZ Favorit), ten však z rozhodnutí nadřízených orgánů ani do výroby nebyl zařazen ač výsledky prototypových zkoušek byly více než uspokojivé.

Zajímavosti:

    i

    Na elektrické řetězové pily se zaměřil i významný časopis D test. Ten doslova napsal: Kvůli nutnosti přívodu elektrického proudu je tento typ pil určen pro příležitostnou práci na zahradě a především na řezání dřeva do kamen. Elektrické pily nejsou náročné na údržbu, mají bezproblémový start, jsou lehčí a tišší než motorové. Jejich nevýhoda je slabší výkon a nižší efektivita řezání (i když v testu dosáhly nejlepší elektrické pily stejného výsledku jako nejhorší motorovky). Oproti motorovým pilám jsou také méně bytelné.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.