Stolní kotoučová pila

O produktu:

Stolní kotoučové pily najdou využití při krácení i podélné řezání dřeva (prken, desek, fošen, plošných materiálů a také plastů). Výhodou je pevná, bytelná konstrukce a také přesný a hladký řez. Zákazníci jistě ocení i výkonný motor. Vedle klasických stolních kotoučových pil na dřevo existují také stolní kotoučové pily na kov. S nimi zvládnete materiály jako je ocel, železo, lehké kovy nebo plný materiál. Kotoučové stolní pily na dřevo umožňují dobrou manipulaci s velkými kusy dřeva a jsou schopné vést řez jakýmkoliv směrem. Stolní kotoučová pila nesmí chybět v žádné kutilské, truhlářské i tesařské dílně. Podle statistiky patří cirkulárka mezi nejnebezpečnější dřevoobráběcí stroje. Když pracujete s cirkulárkou, musíte předem znát všechna rizika, která hrozí. Též musíte předem vědět, na co si dát pozor a čeho se vyvarovat.

Původ:

Strojní kotoučová pila vznikla v roce 1780. Jejím domovem je Anglie. Její ruční provedení bylo patentováno v roce 1927. Za patentem stála americká firma SKIL. Slangové označení mafl vzniklo z názvu německé firmy MAFELL.

Zajímavosti:

i

V Americe se traduje, že za vynálezem cirkulárky stojí žena. Konkrétně se jedná o Tabithu Babbittovou, členku náboženského hnutí shakerů. Ta si v roce 1813 všimla , jak se truhláři lopotí s dřevařskou pilou, a rozhodla se jim práci usnadnit. Vyrobila ozubené kolečko, které roztočila pedálem svého kolovratu – a kotoučovka byla na světě.Stačilo její velikost upravit pro průmyslové potřeby.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.