Pásové pily

O produktu:

Pásové pily patří mezi mechanické pily. Pilový list je tvořen nekonečným ocelovým pásem obíhajícím mezi dvěma kotouči (hnacím a vodícím) podobně jako plochý řemen. Aby se při řezu pás nesesmeknul z kotoučů, je veden vodícími kladkami nebo vodícími kameny. Na rozdíl od ostatních pil má pásová pila minimální prořez a tedy vytváří méně pilin. Umožňuje kolmé řezání do rohu. Při záběru je tišší než ostatní pily. Pásové pily zase pomůžou s dřevoobráběním. Na rozdíl od kotoučové pily jsou sice méně výkonné, ale zato s ní lépe vyřežete úhly a křivky a provedete tenké, podélné nebo příčné řezy. Je přesná, protože bývá uchycena v rámu nebo stojanu na pevné podložce.

Původ:

V roce 1846 si nechala patentovat novou metodu svářeckého pásu, aby vydržel cyklické namáhání pily, Francouzka Anne Paulin Crepin. V šedesátých letech 19. století Perin představuje svůj nový pilový pás, který je z legované oceli a pro svar je použila Anne Paulin Crepin. To byl první použitelný pilový pás pro pásové pily. Roku Roku 1872 se začíná vyrábět první komerční pásová pila, kterou vynalezl Paul Pryb. Pásová pila byla určena na vyřezávání nábytku. Později se začaly pily používat i pro řezání kmenů, které byly velké a široké. K velkému rozšíření mobilních pil dochází od roku 1982, kdy firma Wood-Mizer vynalezla a začala vyrábět první mobilní pásovou pilu poháněnou elektromotorem nebo spalovacím motorem.

Zajímavosti:

i

Převratem ve vývojij pil byl vynález Angličana Millera z roku 1777. Jeho kotoučová pila byla hojně využívána v 19. století. Mezi její kladní strákny patřilo rychlé řezání. V 19. století se hojně jako pohon pily používaly parní stroje. Partní stroje byly později ve století dvacátém nahrazeny elektromotorem a spalovacím strojem pro mobilní pily.

Zobrazení Mřížka Seznam

3 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

3 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr