Přímočaré pily

O produktu:

Tak jako je tomu u jiných pil i před pořizením přimočaré pily si dobře rozmyslet na co chcete přímočaré pily používat a hlavně jako často.Poku potřebujete uříznouz něco za rok, přímočará pila asi nebude pro vás to pracé ořechové. Na takovou práci vám bohatě stačí pila z ručního nářadí.Přimočaré pily využujete zejména při řezání menších materiálů a je vhodná pro vyřezávání různých tvarů. To je dané tím, že pilový list je poměrně úzký a dává možnost v materiálu „zatáčet“.Pro vyřezávání v tenčím materiálu se užívá přímočará pila, poháněná elektromotorem a ojnicí nebo vačkou Přímočaré pily mají výhodu v tom, že používají na standardizované upínání plátku. Nejčastěji jsou to plátky ve tvaru T. Ty už jsou ale na ústupu, nahradily je modernější modely,který mají upínání ve tvaru U. ať už seženete starší typy nebo moderní modely, u všech stále seženete pilové plátky bez problémů, Právě snadná údržba a snadná vyměnitelnost pilových plátů dělají z přímočaré pily univerzální pilu.Při pořízení přímočaré pily nezamonijíte ani kva kvavitní přiíslušenství.Přímočaré pily s obloukovým madlem jsou vhodné zejména pro začátečníky a domácí kutily. Sedí při rovných řezech dobře v ruce a lze je bez problémů ovládat jednou rukou, a zapínání a vypínání je často snazší. Přímočaré pily se též hodí k plátkům prom ponoření. .Existují plátky, které se dokážou samy zanořit do materiálu. Když například budete vyřezávat otvor pro větrací mřížku do dveří koupelny, nemusíte otvor pro plátek vyvrtávat, ale použijete zanořovací plátek, který se „prokouše“ deskou a dál pokračuje jako klasický plátek.

Původ:

Pilu znali už pravěcí lidé. Ve starém Egyptě používali lidé pilu k řezání dřeva i kamene. Z Hierapole známe pilu poháněnou vodním kolem. Postupem času se vyvíjeli různé pily určené již pro jasný účel. S rozvojem metalurgie a využití pružiny v hodinách v šestnáctém století byla vynalezena lupénková pila. Tento kus kovu nebyl kován ale válen, proto poskytoval dostatečnou pevnost a pružnost při řezání. Pily podobného tvaru se objevily již v Římské říši, avšak neposkytovaly tak tenký a čistý řez. Kolem roku 1780 ve Francii byla lupénková pila využívána v kombinaci se speciálním stojanem. Tento nástroj se zval chevalet de marqueterie a v doslovném překladu znamená „marketerský stojan.

Zajímavosti:

i

Vývoj pil jde stále dopředu a výrobci neustále experimentují s novými materiály, konstrukcemi a pohonem. Nejčerstvější novinkou je pila poháněná tryskovým motorem. Vymysleli ji inženýři Andre Prager a Matt Santjer. Tato pila má mít téměř nulové vibrace. Inženýři, kteří běžně pracují pro vývojové centrum výrobce Stihl ve Spojených státech amerických, představili svůj projekt na Reno Air Races Championship. Pila je osazena takzvaným Wren Power Systems, což jsou miniaturní proudové motory, které se dokážou točit až 200 000 otáčkami za minutu. Za cenu kolem 2000 liber (asi 65 000 korun) si je kupují například letečtí modeláři. Firma Stihl ale přiznala, že se jedná jen o prototyp, který se nebude vyrábět masově.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.