Pily ocasky

O produktu:

Pily ocasky (též zvané mečové pily) nesmí chybět v každé dílně správného kutila. Tak jako u ostatním pil je důležité, na co chcete osacu použít.Ručí pily ocasky oceníte zejména v itneriéru, kdy potřebujete k pořebujete oprvit nebo vyrobit nábytek nový, osaska se vám také bude hodit při rychlém krácení obkladových palubek nebo při pokládání podlahy. K řezání jsou ocasky vybaveny listy o délce 140 až 400 mm a se zdvihem 22 až 32 mm. Ozubení upínacích výměnných listů směřuje proti upínací stopce, takže pila řeže jen při zpětném pohybu listu. Počet kmitů lze regulovat (obvykle od 500 do 2 700 kmitů/min). To vám umožní přizpůsobit rychlost řezu druhu řezaného materiálu. Na trhu snadno najdete Pily Ocasky, které pohání elektromotor s příkonem od 400 do 1 200 W. Hmotnost jednotlivých modelů se liší, ale obecně se pohybuje mezi 3 až 4,5 kilogramu. Většina ocasek umožňuje nastavit tři až čtyři stupně předkmitu. Předkmit znamená, že při pohybu vpřed se list nadzvedává od materiálu, při vratném pohybu ovšem tlačí do zářezu, takže lépe vyhazuje piliny a méně se zahřívá. Pila se zapnutým předkmitem řeže při stejném příkonu až o třetinu rychleji. Jak už bylo zmíněno na začátku, rozhodující pro tyto pily je materiál do kterého se bude řezat. Pily ocasky snadno zvládnou dřevo (do tloušťky 280 mm), ocelové profily a trubky (do průměru 120 mm) a zvládnou i tvárnice na plnou délku použitého listu. Řezat ovšem memustíe nejen podélně, ale i příčně nebo na pokos.

Původ:

Pila je známa od starověku. Používala se k řezání dřeva i kamene ve starém Egyptě. Vodním kolem poháněná pila je známa například z Hierapole.Nejhrubší pily (dvoumužné „břichatky“) se používaly při kácení stromů a těžbě dřeva. Pro různé příležitostné práce s dřevem se užívají pily s tuhým listem (například ocasky). Pily ocasky prošly historií jen s málo změnami, v současné době byl vyměněn ruční pohon za elektromotor nebo je najdeme ve verzi AKU.

Zajímavosti:

i

Pily ocasky (mečové pily) jsou velmi flexibilní a lze k nim snadno dokoupit vhodný pilotý list.S elektrickou ocaskou pak můžete bez problémů pracovat na na zahradě, v dílně i na stavbě.Pily ocasky umožňují řezat dřevo,plasty, kov i stavební materiály. Stačí jen zvolit vhodný pilový list pro konkrétní materiál.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.