Ruční nářadí

O produktu:


Ruční nářadí nesmí chybět v žádné hobby dílně, ale zakládají si na něm i profesionálové.Ruční nářadí představuje základní vybavení každé dílny či garáže.Bez něj se neobejde žádný profesionál ani domácí kutil. V nabídce máme kvalitní gola sadu, kterou ocení hobby uživatelé i profesionálové. Dále zde máme kvalitní kleště, svinovací metry, širokou paletu šroubováků, Elektrocentrály, vysokotlaké a parní čističe, instalační materiál, měřící přístroje a ostatní druhy ručního nářadí. V naší nabídce najdete i kladiva, klíče na nářadí, nůžky na plech, různé řezáky, dláta a zednické lžíce.Z naší nabídky si vybere opravdu každý,

Dělení:


V naší nabídce najdete kvalitní gola sadu, kvalitní kleště, svinovací metry, různé typy šroubováků.

 • Gola sady
  Základním nářadím v každé gola sadě je ráčna na kterou se nasazují výměnné nástavce.S jejich pomocí je dále možné povolit nebo dotáhnout šroubový spoj. Velikost gola sady určuje čtyřhran na ráčně - udává se v palcích.

  i

  Nejrozšířenější velikostí v Česku jsou 1/2“ gola sady

 • Kleště
  Kleště nesmí chybět ve výbavě žádného kutila nebo řemeslníka.Existuje velké množství kleští pro daný účel. Setkáme se tak s kleštěma na brzdy, na svíčky a podobně.
 • Svinovací metry
  Svinovací metr v obvyklé délce pět metrů je velmi kvalitním pomocníkem, když něco potřebujete rychle přeměřit.
 • Šroubováky
  Šroubováky zahrnují poměrně početnou skupinu ručního nářadí. Mezi ty běžné patří ploché a křížové. Setkat se můžete přes profily TORX, Phillips či Pozidrive, Lahůdkou jsou speciálně vyrobené šroubováky jako jsou šroubováky úderové či ohebné (elastické).S nimi se můžete dostat do špatně přístupných míst. Šroubováky se prodávají buď samostatně nebo v sadách. .

Původ:


Jedním z nejčastěji používaných ručních nářadí jsou kleště. Vznik kleští pravděpodobně souvisí s rozvojem metalurgie, zejména lití bronzu a kování železa. Slovo “kleště” má velmi starý, praslovanský původ. Příbuzným nástrojem kleští jsou nůžky.

Zajímavosti:


Gola je název používaný v České republice a na Slovensku. Jedná se o obecné pojmenování kufříku nástrčných klíčů.

i

Česká firma Tona uvedla kolem roku 1960 na trh sadu nářadí v plechové krabici, pod tehdejším názvem „Tona-Gola“

Výrobek se ujal a název Gola se vžil pro všechny sady ručního nářadí.

 

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 85

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 85

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr