Mini vrtačky

O produktu:

Mini vrtačky jsou určeny k jemnému broušení,odhrotování, frézování, jemnému vrtání a gravírování. Moderní modely umožňují výměnu a montáž upínacích kleštin pro uchycení nástrojů s průměrem stopky. V balení s mini vrtačkou se často nabízí i příslušenství jako jsou brusné a řezací nástroje a nástavce. Mini vrtačky se hodí pro hobby práce a jsou nezastupitelným pomocníkem při modelařině. Skvěle se hodí na ztenčování plastových dílů. Plast lze ztenčit až do velmi malé tloušťky. Pomocí mini vrtaček lze brousit a řezat plastové, dřevěné a často i kovové díly.

Původ:

Záznamy o prvních vrtačkách máme už z Neolitu, přibližně 6 tisíc až 3,5 tisíce let před naším letopočtem. Zde poprvé dochází k vrtání kamene. První vrtačkou tak byla tzv. luková a smyčková, která také sloužila k rozdělávání ohně. První elektrickou vrtačku na světě si nechal patentovat Arthur James Arnot v roce 1889. Tato vrtačka ovšem nebyla ruční a svou velikostí byla určena pro těžební úkoly. První ruční elektrickou vrtačku sestrojil Wilhelm Emil Fein. Byl to německý podnikatel a konstruktér, který se narodil v Ludwigsburgu. Firma, kterou založil s bratrem Carlem v Kalsruhe, se nazývala C. & E. FEIN a její počátky sahají do roku 1867. První přenosnou vrtačku o nízké hmotnosti, určenou pro práci jednou rukou vyrobil zakladatel společnosti Milwaukee A.F. Siebert.

Zajímavosti:

i

Vrtačky jako nářadí nesloužily jen na naší planetě. Roku 1971 se vrtačka podívala i do kosmu. Jednalo se o akumulátorové vrtací kladivo a kompaktní vrtačku upravenou pro účely kosmonautiky. Na měsíc byla vyslána v rámci programu Apollo 15.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.