Příklepové vrtačky

O produktu:

Příklepové vrtačky jsou vrtačky vybavené tzv. příklepem. Jedná se o vibrační mechanismus, jenž usnadňuje rozrušování zdiva při vrtání do betonu a jiných stavebních materiálů. Pro vrtání s příklepem je nutné používat vrtáky k tomu určené (s karbidovým břitovým plátkem na hrotu vrtáku). Příklepová vrtačka se nijak neliší od obyčejné elektrické vrtačky. Vzhled i funkce zůstávají stejné. Příklepová vrtačka vypadá stejně, vrtá stejně kvalitně a rychle, používá stejné sklíčidlo na vrtáky s válcovou stopkou, ale je doplněna jedním přepínačem na vypnutí a zapnutí příklepu.Právě tento přepínač je její výhodout. Chcete-li použít klasickou vrtačku, stačí přepnout příklepovou vrtačku na příslušný mód.

Původ:

Příklepové vrtačky se poprvé objevily kolem roku 1896. Švábský mistr pro montéry stožárů se nedokázal spokojit s dostupným vybavením a vymyslel nový nástroj, který ušetřil práci nejen jemu a jeho kolegům, ale i mnoha dalším generacím. První vrtačky fungovaly na bázi olejové náplně zabudované do litinové skříňky. Zhotoveny byly s dřevěnou rukojetí. Vážily přes 7 kilo, a proto byly určeny jen pro opravdu zdatné řemeslníky. Výkon 45 W pak umožňoval provrtat do oceli díry jen o průměru 6 mm. Zásadní nevýhodou těchto vrtaček bylo, že se nezřídka stávalo probíjení kvůli jednoduché izolaci s ochranným vodičem k uzemnění. Proto bylo k používání vrtačky předepsáno nosit gumové rukavice a gumovou obuv.

Zajímavosti:

i

Vrtačky jako nářadí nesloužily jen na naší planetě. Roku 1971 se vrtačka podívala i do kosmu. Jednalo se o akumulátorové vrtací kladivo a kompaktní vrtačku upravenou pro účely kosmonautiky. Na měsíc byla vyslána v rámci programu Apollo 15.

Zobrazení Mřížka Seznam

1 položka

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

1 položka

na stránce
Nastavit sestupný směr