Vysokotlaké a parní čističe

O produktu:


Vysokotlaké čističe jsou sofistikovaný stroj, který používá k čištění silný tlak vody. Skládá se z čerpadla, hadice a vysokotlaké trysky. Díky své konstrukci si dokáže poradit i s velmi odolnými nečistotami. Při výběru vysokotlakého čističe se zaměřte zejména na provozní tlak, maximální průtok, příkon motoru, kvalitu čerpadla a příslušenství. Zvláště čerpadlo je velmi důležité. Čím vyšší je tlak čerpadla, tím je mytí efektivnější a účinnější. Naopak, chcete-li být s prací co nejrychleji hotovi, vyberte vysokotlaké čističe s čerpadlem, které má vysoký průtok.

i

Při mytí fasád nebo dřevěných výrobků může dojít k poškození vysokotlakým mytím. Moderní vysokotlaké čističe jsou pro takové případy vybaveny regulátorem tlaku

Dalším parametrem, na který je třeba se zaměřit, je tlak vody. Na základní mytí (například jízdních kol, fasád nebo nenáročné mytí dopravních prostředků) stačí tlak vody v rozmezí 100 - 130 barů.Pro náročnější čistící operace jako je kvalitní mytí automobilů, střešní krytiny, dlažeb, odpadů a okapů použijte vysokotlaké čističe s provozním tlakem 130 - 140 barů.

Původ:


Za vynálezem vysokotlakého čističe stojí Němec Alfred Kärcher. V polovině dvacátého století postavil první vysokotlaký čistič s ohřevem vody. Postupem času založil vlastní firmu, která nese jeho jméno. Značka Kärcher se stala natolik známá, že v některých zemích (například Francie nebo Velká Británie) se stala synonymem pro vysokotlaké čisticí stroje pro mytí aut a venkovních prostorů.

Zajímavosti:


Zatímco například ve Francii se ujal název Kärcher jako obecné označení pro vysokotlaké čističe, v České republice se používá název wapka, případně vapka. Jedná se o zlidovělý název, který vznikl od německého výrobce vysokotlakých čističů Wap Reinigungssysteme GmbH. Tato společnost byla v roce 2004 začleněna do dánského koncernu Nilfisk-Advance.

Zobrazení Mřížka Seznam

5 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

5 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr