Pracovní kotníková obuv

O produktu:


Pracovní kotníkové boty se nejčastěji vyrábějí z kůže, pryže, semiše nebo textilu. Ocení je zejména zaměstnanci ve stavebnictví, zemědělství, strojírenství, skladech či v potravinářském průmyslu. Pracovní kotníkové boty jsou obvykle opatřeny protiskluznou podrážkou, absorpčními schopnostmi a ocelovou tužinkou ve špičce. Ocelová tužinka chrání nohu před pádem těžkého předmětu na dolní končetinu. Obuv s ocelovou tužinkou ve špičce se značí písmenem „S“. Existují i lehčí varianty bez tužinky. Ty se obvykle značí písmenem “O”.

i

Při výběru pracovní kotníkové obuvi dbejte na to, aby splňovala normy bezpečnostní obuvi EN ISO 20345 a ochranné obuvi EN ISO 20347

Dle prostředí, ve kterém bude vaše pracovní kotníková obuv užívána, klaďte důraz i na další vlastnosti. Pro pracovníky, kteří přijdou do styku s elektrickou energií, je důležitá antistatická pracovní kotníková obuv. Pakliže pracujete v továrnách a venkovních prostorech, přijde vám vhod pracovní kotníková obuv, která je odolná proti vodě, olejům a případně i pohonným hmotám a kyselinám. Důležitou roli hrají reflexní prvky. Ty vám zajistí, abyste byli dobře viditelní za každé situace a počasí. Pro zaměstnance, kteří pracují celoročně venku je určena zateplená pracovní kotníková obuv.

 

Původ:


V Anglii si získaly značnou popularitu kotníkové boty zvané Chelsea bot. Tato obuv je typická pružným pásem tkaniny na bocích boty, díky kterému jsou boty praktické a umožňují rychlé nazutí i vyzutí. Boty se datují do období královny Viktorie, kdy je vymyslel dvorní obuvník královny J. Sparkes-Hall. Důležitou roli v designu boty Chelsea sehrálo patentování vulkanizované gumy, za jehož prvotní vývin se zasloužil v roce 1839 americký vynálezce Charles Goodyear. Američan se však neproslavil výrobou obuvi nýbrž vešel ve známost jako výrobce pneumatik. V roce 1851 si Sparkes-Hall nechal svůj nápad patentovat. Boty byly založeny na Goodyearově vulkanizované pryži a oblíbila si je i královna Viktorie. Sparkes-Hall dokonce ve své žádosti o patent uvedl, že královna Viktorie chodí v navržených botách každý den a tím dává nejsilnější důkaz hodnoty a významu tohoto obuvnického vynálezu.

Zajímavosti:


Kotníkové boty Chelsea dostaly svůj název podle umělců, kteří se sdružovali v oblasti Road King v čtvrti Chelsea v Londýně. Média tuto komunitu pojmenovala „Chelsea Set“ a pojem Chelsea se stal synonymem nového způsobu života, myšlení a především oblékání. Vyznavači tohoto stylu si oblíbili právě tento druh bot. Boty Chelsea se staly ve Velké Británii velmi populárními a oblíbili si je i členové slavné hudební skupiny Beatles.

Zobrazení Mřížka Seznam

4 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

4 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr