Pracovní polobotky

O produktu:


V pracovních polobotkách tráví řada zaměstnanců většinu času. Proto by měly být pracovní polobotky vyrobené z kvalitních materiálů. Vede kombinace kůže, pryže, textilu a semiše. Abyste se cítili v pracovních polobotkách pohodlně, tak se obvykle využívá anatomicky tvarovaná stélka, která chrání nohy před bolestmi a otlačeninami. Zaměstnanci kladou důraz na pohodlí, ale neméně důležitá je i bezpečnost. Jednotlivé pracovní polobotky jsou odolné proti olejům, pohonným hmotám, vodě, ale i kyselinám. Standardem je také protiskluzová podrážka. Pracovní polobotky jsou také často vybaveny kompozitovou či ocelovou tužinkou ve špičce, která chrání před úrazem způsobeným pádem těžkého předmětu.

i

K tomu, aby pracovní polobotky mohly být uvedeny do provozu, musí splňovat přísné normy. Konkrétně se jedná o normy ISO 3355, EN 345 a EN 347

 

Původ:


Prapůvodně chodili lidé bosky. S vývojem lidské společnosti však nastala potřeba své nohy chránit před povětrnostními vlivy, úrazem, poraněním nebo nečistotami. První archeologické nálezy nám prozrazují, že člověk začal používat obuv před 10 tisíci lety. S alternativní hypotézou přišli vědci z americké univerzity v St. Louis. Podle nich používali lidé obuv již před 40 tisíci lety. K této myšlence je dovedl fakt, že nošení obuvi, ať už jakéhokoliv tvaru se projeví na kostech chodidla, které reagují na mechanický tlak. Kosterní pozůstatky staré 40 tisíc let prozrazují, že lidé už v té době chodili obuti. První boty byly vyráběny z přírodních materiálů jako je kůže, sláma nebo dřevo, takže rychle zetlely. Prvním typem obuvi byly sandále, které se nosily hlavně v teplejších krajích, doma nebo na pláži. Římští vojáci nosili boty s ovinovačkami až pod kolena, sedláci ve středověku hrubé škorně, v českých zemích se nosily městské střevíce a vojáci používali holínky. V 19. století se masově rozmohly pevné, vysoké boty určené pro armádu. Ve století dvacátém se v obuvnictví prosadila guma (holínky, galoše) a plasty (žabky). V současné době boty neplní jen funkci praktickou, ale jsou též módní záležitostí. V mnoha oborech se vyvinula potřeba na boty speciální, a tak se začala vyrábět pracovní obuv a bezpečnostní obuv.

Zajímavosti:


Nejdražší boty na světě vyrábí rodák z Malajsie Jimmy Choo. Své první boty ušil pod bedlivým dohledem svého otce ve dvanácti letech. Byl to právě otec, který ho zasvětil do tajů řemesla. Choo věnoval své první boty mamince. V pozdějších letech přesídlil z Asie do Velké Británie. Šil pro ty největší celebrity a jednou z jeho zákaznic se stala i lady Diana.

Zobrazení Mřížka Seznam

4 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

4 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr