Pracovní sandály

O produktu:


Pracovní sandále představují specifický druh obuvi, který najde své uplatnění ve stavebnictví, zemědělství, skladech a podobně. Pracovní sandále jsou prodyšné, což řada zaměstnanců ocení. Pracovní sandále vždy vybírejte podle druhu konané práce. Požadavky na pracovní sandále ve stavebnictví nebo strojírenství jsou jiné než například v potravinářském průmyslu nebo zemědělství. Vždy je ale na prvním místě bezpečnost. Mezi nejvíce vyžadované vlastnosti patří odolnost proti kyselinám, pohonným hmotám a vodě. Pracovní sandály mohou obsahovat antistatickou funkci a protiskluzovou podrážku. Pro lepší ochranu prstů na noze jsou některé sandály vybaveny tužinkou ve špičce. Nezanedbatelné jsou i reflexní prvky. Pracovní sandále se vyrábějí v pánském, dámském i unisex provedení.

Původ:


Sandály se začaly nosit v horkém a suchém podnebí. Proto nikoho nepřekvapí, že jako první se objevily u starých Egypťanů. První sandále se začaly vyrábět z palmových listů, rafiového lýka, sítiny, papyru, rákosu nebo z kůže. Zajímavé je, že ve Staré říši nosili sandály pouze muži. Tato obuv byla vyčleněna bohatším vrstvám. Samostatnou kapitolou byl faraon. Pokud si faraon právě nechtěl obout sandále, svěřil je nosiči sandálů, který byl vysokým hodnostářem a měl faraonovu důvěru.

i

Na Narmerově paletě můžeme vidět nosiče sandálů, jak kráčí za panovníkem a sandály má položené na předloktí

Egypťané považovali sandály za symbol přepychu a moci. Pouze před vstupem do chrámu se lidé zouvali, protože to vyžadovali bohové. Tento zvyk převzali muslimové, kteří se před vstupem do mešity také zouvají. Patrně vlivem Chetitů se sandály už tolik nerozšiřovaly v přední části. Některé sandály měly dokonce přední část mírně vyvýšenou. Příkladem zahnutých sandálů jsou například sandály Ramesse IX., které byly zahnuté do výšky 20 cm a měly tvar sloního klu.

 

Zajímavosti:


V zastřešených halách a méně rizikových pracovištích se používají vyztužené pracovní sandály s protiskluzovou podrážkou. Tam je třeba, aby nohy více dýchaly a zároveň byly kryté pevným materiálem. V potravinářství a gastro provozech, kde zaměstnanci nachodí desítky kilometrů, se používají ultralehké zdravotní protiskluzné pantofle.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.