Pracovní oděvy

O produktu:

Pracovní oděvy jsou nedílnou součástí mnoha oborů lidské činnosti. Pracovní oděvy se používá všude tam, kde by použití běžného občanského oděvu nebylo vhodné. Například z hygienických a zdravotních důvodů, kde pracovní oděvy chrání zdraví a život pracujícího člověka. Pracovní oděvy běžně používají lékaři, zdravotní sestry, havíři, slévači, svářeči, kováři, lesní dělníci, hajní, myslivci, montéři, převážná většina továrních dělníků a další. Pracovním oděvem nemusí být nutně jen montérky.U některých profesí jako jsou například právníci se za pracovní oděv považuje společenský oblek. Některé profese používají jako pracovní oděv stejnokroj (vojáci, policisté) Pracovní oděvy nemusíte používat jen při výkonu povolání. Jsou vhodné při práci na zahradě nebo při práci s některými nástroji jako je fréza, bruska a podobně. Při práci s těmito nástroji jsou důležité i ochranné pomůcky.

Původ:

Mezi pracovní oděvy patří i zdravotnické pracovní oděvy. Jejich historie se začala psát až v devatenáctém století. Zdravotníci včetně lékařů do té doby nosili civilní oblečení. Teprve když se začalo šířit povědomí o bakteriích a sterilitě, nastala potřeba vybavit zdravotnický personál vhodným oblečením. Prioritou byly oděvy, na kterých je snadno vidět nečistota a špína. Proto začali zdravotníci používat bílé pláště. Nicméně časem se přišlo na to, že bílá barva není optimální. Chirurgové si stěžovali, že bílé prostředí včetně operačního sálu a oděvů neúměrně zatěžuje oči. Proto byly vybrané modré, případně zelené pracovní oděvy.

Zajímavosti:

i

Barva pracovního oblečení má svůj význam nejenom ve zdravotnictví. Například na stavbě se pohybuje velké množství lidí a strojů. V rámci bezpečnosti je nutné, aby byli dělníci dobře viditelní i pro řidiče stavebních strojů. Jejich pracovní oděvy se tedy vyrábějí v křiklavých barvách jako je oranžová, žlutá nebo zelená. Nespornou výhodou je, když tyto oděvy obsahují reflexní prvky. Naopak pracovníci v lesnictví potřebují, aby svou přítomností nerušili lesní zvěř. Proto jsou jejich pracovní oděvy vyvedeny v zelených barvách. Jejich výhodou je, že na nich není tolik vidět špína, které se během prací v lese nikdo nevyhne.

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 65

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 65

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr