Pracovní rukavice

O produktu:


Pracovní rukavice nalezneme prakticky ve všech odvětvích průmyslu, dopravy a zemědělství. Chrání nás nejenom před mrazem, ale své uplatnění najdou například při práci na zahradě, v dílně, v kuchyni nebo v lékařství. Pracovní rukavice se logicky rozlišují podle profese. Lékařské rukavice jsou vyrobeny z latexu, případně z dalších materiálů jako je nitril a vinyl. Dělí se podle výkonů na rukavice sterilní vyšetřovací, rukavice sterilní operační, rukavice standardní a podobně. Přiléhají těsně k ruce a velký důraz se klade na snadný úchop a manipulaci.

i

V České republice jsou nejznámějšími výrobci rukavic města Abertamy nebo Dobříš

Oproti tomu montérské rukavice jsou mnohem hrubší. Pro jejich výrobu se používají lehké materiály jako je umělá kůže, spandex, neoprén, lycra, latex pryž, polyuretan nebo silicon. Výjimkou nejsou ani pracovní rukavice zhotovené z bavlny. U montážních rukavic se klade důraz na maximální přilnavostí v kombinaci s maximální ochranou proti nárazu včetně oděru odolné vrstvy.

Původ:


Historie rukavic se datuje již do starověku. Znali je Peršané, Řekové i Římané. První rukavice se objevily též u severských národů. Ze začátku byl oddělen jen palec, což značně omezovalo citlivost prstů. Ve středověku se staly nedílnou součástí rytířského brnění. Rytířům poskytovaly nezbytnou ochranu prstů. Kromě praktické stránky plnily i dekorativní účely. Například dámské rukavičky jsou známé již od 13. století. Šily se z plátna a ženám sahaly až k loktům.

i

V současné době se rukavice vyrábějí z usní koziny, skopovice (jehněčí) nebo z divočiny

Skutečně ozdobnou částí šatníku se staly až za vlády anglické královny Alžběty I., kdy byly zdobeny bohatou výšivkou. Ve 20. století se téměř úplně přestaly používat jako ozdobný prvek a důraz byl kladen na jejich praktičnost. Z klasických rukavic se vyvinuly pracovní rukavice.

Zajímavosti:


Věděli jste, že se montážní rukavice řídí normou EN 388 / WXYZ,která definuje kvalitu rukavic? W znamená odolné proti oděru ve stupni 1-4, X znamená odolné proti průřezu ve stupni 1-5, Y znamená odolnost proti roztržení ve stupni 1-4 a konečně Z = odolnost proti průrazu ve stupni 1-4. Platí, že čím vyšší číslo je, tím je pracovní rukavice lepší.

Zobrazení Mřížka Seznam

11 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

11 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr