Přenosné grily

O produktu:


Přenosné grily jsou buď kulovitého tvaru, ve spodní části mají rošt pro spalování dřevěného uhlí a u baňatého dna popelník s dvířky a regulovatelným přívodem vzduchu.

i

Pro lepší úchop jsou madla pro přenášení umístěna na bocích grilu

Na korpus se nasazuje kruhový litinový grilovací rošt, který je polohovatelný a lze ho nastavit do tří různých výšek. Lepší modely obsahují poklop a také kolečka pro snazší přemisťování. Poklop zajišťuje, že teplota nebude kolísat a připravované pokrmy se budou grilovat stejnoměrně.

Dělení:


Přenosné grily lze klasicky rozdělit podle typu pohonu na přenosné grily elektrické, přenosné grily plynové a přenosné grily na dřevěné uhlí.

  • Přenosné grily elektrické
    Tento typ grilů se skvěle hodí ve chvíli, kdy chcete grilovat uvnitř domu nebo přímo uprostřed kuchyně a zároveň vás trápí nedostatek místa. Výhodou přenosného elektrického grilu je snadná obsluha včetně regulace teploty.
  • Přenosné grily na plyn
    Jsou snadné na ovládání a snadno se čistí. Díky těmto grilům jste jednoduše a rychle připraveni na grilování ať doma na zahradě, na terase, na malém balkonu nebo na cestách.
  • Přenosné grily na dřevěné uhlí
    Pokud se chystáte tábořit nebo trávit dovolenou v kempu, jistě se vám bude hodit přenosný gril na dřevěné uhlí. Cestovní verzi můžete vzít s sebou díky kompaktní velikosti takřka kamkoliv. Typickým představitelem je kotlový gril na dřevěné uhlí.

Původ:


Z přenosných grilů jsou obzvlášť populární uzavřené grily - tzv. kotlíky.Vyvinul se z otevřeného grilu kvůli lepší ovladatelnosti hoření a menším tepelným ztrátám. Mívá nejčastěji tvar zploštělé koule, takže uhlí doutná s regulovaným přívodem kyslíku a horký vzduch uvnitř uzavřené nádoby lépe cirkuluje kolem masa. Vyrábí se ve všech variantách - na uhlí, na plyn i elektrický, protože je nejpraktičtější.

Zajímavosti:


Víte, že i grily mají svojí vlastní výstavu? Ta největší se jmenuje Spoga + Gafa a najdete ji v německém Kolíně na Rýnem.

i

První veletrh byl uskutečněn v roce 1960 a zúčastnilo se ho na 380 vystavovatelů a téměř 11 000 odborných návštěvníků

Na této výstavě nenajdete jen poslední novinky ze světa grilů, ale prohlédnout si můžete i zahradní nábytek, rekreační chaty, domky a vůbec všechno, co je jen vzdáleně spojeno outdoorovým trávením volného času.
Zobrazení Mřížka Seznam

3 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

3 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr