Bubny na hadice

O produktu:

Uvažujete o koupi zahradní hadice nebo jste už jejím hrdým majitelem? V tom případě se vám bude hodit kvalitní příslušenství. Každý zákazník jistě ocení praktický buben na hadice. Na buben můžete hadici jednoduše navinout, takže ušetříte spoustu místa. Mezi bubny na hadici si můžete vybrat z ručních (na kličku) a automatických. Automatické bubny na hadice vám ušetří energii a čas, ale zase musíte počítat s vyšší pořizovací cenou.

Dělení:

Bubny na hadice lze jednoduše rozdělit podle pohonu na ruční (sami hadici navíjíte) a automatické (hadice se navíjejí automaticky).

  • Ruční bubny na hadiceModerní bubny na hadice obsahují ruční navíjení a odvíjení a vodící cívku sloužící k uložení hadice na stěnu. Tyto bubny ochrání vaši hadici, ale zároveň jsou mobilní, takže je můžete přenášet po zahradě. Hadici snadno navinete pomocí kličky. Při pořízení bubnu je třeba myslet na to, jak dlouhá bude hadice, pro kterou je určen.
  • Automatické bubny na hadiceNejvětší výhodou těchto hadic je, že je nemusíte ručně navíjet. Často se prodávají jako nástěnné, které jsou otočné o až o 180°. Díky vodící cívce se hadice nekroutí a nezamotá. Automatické bubny na hadice většinou mívají i madlo pro snadnější přenášení. Madlo je ergonomicky tvarované.

Původ:

Za praotce požární hadice je považován Franz August Parsch. Ten přišel v roce 1755 do české Krupky ucházet se o místo. Pořídil si pole, na kterém by si mohl vypěstovat potřebný materiál, len a později i konopí, suroviny potřebné pro tkaní a zpracování plátna. V roce 1765 ho napadlo, že by bylo výhodnější nahradit dřevěná vědra používaná při požárech hasicími nádobami, které by byly odlehčené, vyrobené z konopné příze, jak to viděl na svých cestách. A protože to byl kutil tělem i duší brzy dostal další nápad. Připevnit k tehdy zaváděným stříkačkám něco takového jako nekonečnou punčochu, prostě konopné hadice, které mají tu vlastnost, že se po chvíli namočení samy zatáhnou. Postupně založil svoji vlastní firmu, která v roce 1851 obsadila první místo na světové výstavě v Londýně.

Zajímavosti:

    i

    Věděli jste, že zahradní hadice pomohla vyřešit záhadu Stonehendge? K rozluštění záhady přispěla naprostá náhoda. Anglie zažila suché léto a do toho zahradníci, kteří památku zavlažují, aby byla stále atraktivní pro turisty, použili příliš krátkou hadici, takže nedosáhla na celé Stonehenge. Neukončený vnější kamenný kruh tak vyschnul a na suchých místech se začaly objevovat stopy po kamenech, které tam kdysi stály. Na lysiny v trávě upozornili odborníky průvodci, kteří místo znají jako své boty.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.