Vozíky na hadice

O produktu:

Uvažujete o koupi zahradní hadice nebo jste už jejím hrdým majitelem? V tom případě se vám bude hodit kvalitní příslušenství. Každý zákazník jistě ocení praktické vozíky na hadice. Vozíky na hadice mají vestavěná kolečka, díky kterým jsou mobilní a můžete s nimi snadno manipulovat. Vozíky na hadice výrazně šetří vaši hadici, proto se jedná o výhodnou investici, která se vám v budoucnu vrátí. Moderní vozíky na hadice jsou robustní a díky speciálně tvarovanému podstavci zajistí vysokou stabilitu při stání.

Původ:

Vozíky na hadice se prapůvodně zrodily u hasičů. Už v osmnáctém století přemýšleli hasiči, jak zrychlit hašení požárů, aby škody nebyly tak vysoké. Vyvstala potřeba něčeho, na čem se přepraví větší množství hadic a z čeho půjdou následně dobře a hlavně rychle odvíjet. Ze začátku se jednalo o tak zvané “dvoukoláky”. Ty byly jen lehce upravené a jejich konstrukce spočívala v jednom středovém malém bubnu, na kterém se nalézalo různé množství hadic. Postupem času prošel změnou i samotný podvozek, který ze začátku tvořila dvojice pouze dřevěných loukotí, posléze zpevněných plechovou obručí. Později byl na kolech pryžový lem.

Zajímavosti:

i

Věděli jste, že zahradní hadice pomohla vyřešit záhadu Stonehendge? K rozluštění záhady přispěla naprostá náhoda. Anglie zažila suché léto a do toho zahradníci, kteří památku zavlažují, aby byla stále atraktivní pro turisty, použili příliš krátkou hadici, takže nedosáhla na celé Stonehenge. Neukončený vnější kamenný kruh tak vyschnul a na suchých místech se začaly objevovat stopy po kamenech, které tam kdysi stály. Na lysiny v trávě upozornili odborníky průvodci, kteří místo znají jako své boty.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.