Sudová čerpadla

O produktu:

Sudová čerpadla slouží k čerpání kapalin například z transportních sudů a kontejnerů. Jedná se o jednoduchá čerpadla se základními parametry. Klasicky k nim jde přimontovat hadici a kropit záhony. Proto jsou oblíbená mezi zahrádkáři. Sudová čerpadla mají výtlak až deset metrů, přesto se předpokládá, že uživatelé nebudou čerpat ze studny, ale z povrchové nádrže. Důvodem je, že s každým metrem hloubky se snižuje průtok. Většina sudových čerpadel na trhu má průtok pohybující se mezi dvěma a čtyřmi tisíci litrů vody za hodinu. I přesto, že sudová čerpadla bývají určená i pro mírně znečištěnou vodu, nedoporučuje se ho ponořit až na dno sudu, kde se shromažďuje splavená špína z okapů. Z tohoto důvodu se těší velké oblibě ponorná čerpadla, která jsou závěsná. Ideální je pak čerpadlo s teleskopickým držákem, kde si můžete výšku nastavit podle výšky sudu. Ponorná čerpadla se obvykle skládají z čerpadlového nástavce, komutátorového motoru, který slouží jako pohonná jednotka, hadicového nástavce a případně dalšího příslušenství. Příslušenství by svým materiálovým provedením (nerez, hliník, polypropylen, PVDF) mělo odpovídat doporučenému použití. Sudová čerpadla se dobře hodí na čerpání vody, ropných produktů, kyselin a podobně. Zahrádkáři ocení sudová čerpadla především pro vyčerpávání čistých kapalin ze sudů (dešťové vody k zálivce) popřípadě znečištěné vody z jímek.

Původ:

První čerpadla se objevila již ve starověku. Původně používali lidé čerpadla jen na čerpání vody. První čerpadla byla pístová. Jako pohon se používala lidská nebo zvířecí síla. Postupem času se čerpadla různě zlepšovala a měnila se jejich konstrukce. Vznikla čerpadla lamelová, zubová, plunžrová a další. Masově se začala čerpadla používat po druhé světové válce. Ve válce totiž nastala potřeba přenášet nejen vodu, ale také olej, který byl nezbytný k promazání zbraní a strojů. V té době ještě nebylo příliš druhů čerpadel. V dnešní době jsou již čerpadla samozřejmou součástí našich životů. Najdeme je prakticky ve všech odvětvích průmyslu. Vede jaderná a tepelná energetika, kterou následuje potravinářský a chemický průmysl. Čerpadla se nepoužívají jen v profesích, ale můžeme je najít například i na zahradách rodinných domů.

Zajímavosti:

i

Sudová čerpadla jsou jednoduchá zařízení se základními parametry. Pakliže chcete pořídit kvalitnější čerpadlo, počítejte s tím, že budete muset sáhnout hlouběji do peněženky. Na trhu existují i automatická sudová čerpadla, která dokáží rapidně usnadnit práci. Automatická sudová čerpadla se automaticky zapnou až ve chvíli, kdy otevřete ventil na konci hadice. To znamená značné usnadnění práce, protože nemusíte pobíhat mezi hadicí a zásuvkou. Další výhodou je, že čerpadlo je vždy připraveno k okamžitému použití.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.