Zahradní hadice

O produktu:

Jedním z nejjednodušších způsobů zalévání trávníku, dřevin, záhonů nebo okrasných skalek je zahradní hadice. Někdy bývají vyrobené z měkkého PVC. Od tohoto materiálu se ale postupně odstupuje, protože se ukázalo, že vylučuje nebezpečné ftaláty. Při pořizování zahradní hadice byste se měli řídit kvalitou a ohlídat si parametry jako je dostatečná síla hadice, pravidelnost jejího textilního tlakového výpletu, uvedení pracovního tlaku a podobně.

Dělení:

Zahradní hadice na vodu se nejčastěji dělí na smršťovací hadice, hadice s navijákem, hadice s vozíkem, klasické zahradní hadice a prokapávací zahradní hadice.

  • Smršťovací hadice
  • Smršťovací hadici se někdy říká spirálová hadice, protože je zakroucená do tvaru spirály. Zákazníci ocení zejména její skladnost, protože se po použití automaticky svine. Je vhodná pro balkony, terasy, menší zahrádky a podobně.

  • Hadice s navijákem
  • Jedná se o hadici s praktickým navijákem. Díky němu hadici snadno, rychle a bez zamotání navinete. Výhodou je snadná manipulace, skladnost a fakt, že ji lze jednoduše přenášet.

  • Hadice s vozíkem
  • Součástí těchto hadic je praktický vozík, na který lze pomocí kliky zahradní hadici navinout a pomocí koleček snadno přesunout na potřebné místo.

  • Klasické zahradní hadice
  • Klasické zahradní hadice se vyrábějí z odolných materiálů, které nahradily nevyhovující měkký PCV materiál. Dají se pořídit po 15, 20, 25 nebo 50 metrech. Moderní hadice jsou odolné vůči olejům, louhům a benzinu. Výhodou je také účinná ochrana vůči UV záření.

  • Prokapávací zahradní hadice
  • Prokapávací zahradní hadici se někdy říká závlahová. Na trhu lze sehnat průhledné i neprůhledné modely. Tyto hadice obsahují speciální vložku. Vložky jsou z trikotové tkaniny nebo s koženým vláknem. Prokapávací zahradní hadice můžeme zapojit do systémů automatického zavlažování.

Původ:

Za praotce požární hadice je považován Franz August Parsch. Ten přišel v roce 1755 do české Krupky ucházet se o místo. Pořídil si pole, na kterém by si mohl vypěstovat potřebný materiál, len a později i konopí, suroviny potřebné pro tkaní a zpracování plátna. V roce 1765 ho napadlo, že by bylo výhodnější nahradit dřevěná vědra používaná při požárech hasicími nádobami, které by byly odlehčené, vyrobené z konopné příze, jak to viděl na svých cestách. A protože to byl kutil tělem i duší brzy dostal další nápad. Připevnit k tehdy zaváděným stříkačkám něco takového jako nekonečnou punčochu, prostě konopné hadice, které mají tu vlastnost, že se po chvíli namočení samy zatáhnou. Postupně založil svoji vlastní firmu, která v roce 1851 obsadila první místo na světové výstavě v Londýně.

Zajímavosti:

i

Věděli jste, že zahradní hadice pomohla vyřešit záhadu Stonehendge? K rozluštění záhady přispěla naprostá náhoda. Anglie zažila suché léto a do toho zahradníci, kteří památku zavlažují, aby byla stále atraktivní pro turisty, použili příliš krátkou hadici, takže nedosáhla na celé Stonehenge. Neukončený vnější kamenný kruh tak vyschnul a na suchých místech se začaly objevovat stopy po kamenech, které tam kdysi stály. Na lysiny v trávě upozornili odborníky průvodci, kteří místo znají jako své boty.

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 25

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 25

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr