Zahradní pistole

O produktu:

Se zahradní pistolí snadno zavlažíte svojí zahradu, trávník nebo omyjete auto. Praktické zahradní pistole se dají využít mnoha způsoby. Při výběru zahradní pistole myslete především na možnosti nastavení postřiku, správnou ergonomii pistole a v neposlední řadě na materiál, z kterého je vyrobena. Vyrábí se většinou z plastu nebo kovu. Důležité je také příslušenství. Některé pistole nabízejí také rychlospojky vhodné pro různé druhy zahradních hadic. Odpadá tak povinnost dokupovat další příslušenství k provozu.

Dělení:

Zahradní pistole se dají dělit podle možnosti postřiku na jednobodový proud a rozptýlení postřiku. Zahradní pistole lze rozlišovat i podle výrobního materiálu na plastové nebo kovové.

  • Plastové zahradní pistole
  • Výhodou plastové zahradní pistole je především pořizovací cena, která bývá nižší než u kovových pistolí. Zvláště ženy ocení, že plastová zahradní pistole je o něco lehčí než její kovová kolegyně. Nevýhodou je fakt, že plastové zahradní pistole mívají kratší životnost.

  • Kovové zahradní pistole
  • Bytelná kovová zahradní pistole už něco vydrží. Má delší životnost než pistole vyrobené z plastu. Kov je zkrátka kov. Na druhou stranu musíte počítat s vyšší pořizovací cenou. Kovové zahradní pistole navíc bývají těžší než ty plastové.

Původ:

Původ zahradních pistolí je značně nejasný a tak trochu zahalený tajemstvím. Jisté je, že svůj prapůvod mají v požárních stříkačkách. Za praotce požární hadice je považován Franz August Parsch. Ten přišel v roce 1755 do české Krupky ucházet se o místo. Pořídil si pole, na kterém by si mohl vypěstovat potřebný materiál, len a později i konopí, suroviny potřebné pro tkaní a zpracování plátna. V roce 1765 ho napadlo, že by bylo výhodnější nahradit dřevěná vědra používaná při požárech hasicími nádobami, které by byly odlehčené, vyrobené z konopné příze, jak to viděl na svých cestách. A protože to byl kutil tělem i duší brzy dostal další nápad. Připevnit k tehdy zaváděným stříkačkám něco takového jako nekonečnou punčochu, prostě konopné hadice, které mají tu vlastnost, že se po chvíli namočení samy zatáhnou.

Zajímavosti:

i

Moderní zahradní pistole umožňují stejný komfort jako vaše koupelnová sprcha. Můžete na nich nastavit plný proud, plochý proud, sprchový paprsek, vodní mlhu nebo perlátorový paprsek se vzduchovými bublinami. Mladé sazenice lze šetrně zavlažit pomocí trysek s takzvanou vodní mlhou. Na záhonové květiny “platí” tzv. sprchový proud, choulostivějším samostatně pěstovaným rostlinám je určen tzv. perlátorový proud. Přímý paprsek umožňuje využít mocnější vodní proud k zálivce kořenů větších keřů a stromků, nebo k očistě cest a teras.

Zobrazení Mřížka Seznam

1 položka

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

1 položka

na stránce
Nastavit sestupný směr