Hamaky

O produktu:


Houpací síť, někdy též hamaka nebo hamak, je závěsné lůžko, sloužící k odpočinku a relaxaci. V minulosti byla využívána především posádkami lodí, kterým umožnila relativně pohodlný odpočinek s minimem nároku na prostor (ve srovnání se standardními lůžky). Pro její malou hmotnost ji používali i cestovatelé. V současnosti je používána především k relaxaci.

i

Jiný název pro houpací síť je hamaka


.

Původ:


Houpací sítě pocházejí ze Střední a Jižní Ameriky, kde je tamější indiáni používali na ochranu před přenašeči chorob a jinými pozemními živočichy, jako jsou kousaví mravenci, hadi a podobně. Pro Evropany objevil houpací sítě Janovan Kryštof Kolumbus, který si je přivezl z ostrovů, dnes známých jako Bahamy. Ve spisu Ahmada Ibn Fadlána (vyslance bagdádského kalifa) z roku 922 je zmíněno tradiční použití hamak v lodích Normanů/Varjagů.

 

Zajímavosti:


Houpacím sítím se někdy říká hamaka nebo hamak. Původem je toto slovo z indiánského jazyka aravacké jazykové rodiny, kterým se mluvilo v oblasti Karibského moře, patrně z jazyka taino, dnes už vymřelého. Původní význam slova byl asi síť na ryby. Do češtiny bylo toto slovo přejato buď ze španělštiny (hamaca), nebo francouzštiny (hamac).

Zobrazení Mřížka Seznam

1 položka

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

1 položka

na stránce
Nastavit sestupný směr