Lehátka

O produktu:

Lehátko je vlastně lehké lůžko, které se často skládá z textilní, vyplétanou nebo jednoduchou lehací plochou. Lehátko v sobě kombinuje pohodlí klasického křesla.Při výběru se zaměřte především na materiál konstrukce a polstrování. Důležitá je také polohovatelnost a celková ergonomie lehátka. Zahradní lehátka jsou často opatřena tzv. stříškou, či chcete-li slunečníkem. Tuto praktickou funkci oceníte, když si například chcete číst knížku.

Dělení:

Lehátek je na trhu celá řada, a proto nás bude v prvé řadě zajímat materiál, ze kterého jsou zhotoveny.

 • Kovové zahradní lehátko

  Kovová zahradní lehátka vynikají svojí stabilitou. Vyrábí se obvykle z oceli, hliníku či různých slitin. Spotřebitelé jistě ocení snadnou údržbu. Kovová zahradní lehátka se pyšní dlouhou životností díky antikorozní vrstvě.

 • Zahradní lehátko z umělého ratanu

  Zahradní lehátko z umělého ratanu je velmi pohodlné a přímo láká k odpočinku na zahradě, terase nebo u bazénu. Vhodný je též jako hotelový nábytek. Lehátka z tohoto materiálu disponují nízkou hmotností, takže se s nimi snadno manipuluje. Umělý ratan je též velmi nenáročný na údržbu. Zahradní lehátka z umělého ratanu se nelámou a jsou stálobarevná. Další výhodou je, že jsou odolné proti povětrnostním podmínkám, takže je můžete nechat venku celoročně.

 • Plastové zahradní lehátko

  Největší výhodou plastových zahradních lehátek je jejich nízká cena. Spotřebitelé dále ocení nízkou hmotnost (snadno se s nimi manipuluje) a snadnou údržbu. Pokud sháníte model, se kterým se bude snadno manipulovat, je pro vás plastové zahradní lehátko ideální. Drobnou nevýhodou těchto modelů je fakt, že plast poměrně rychle degraduje, takže jsou vhodnější pro nepravidelné používání.

 • Dřevěné zahradní lehátko

  Dřevěná zahradní lehátka dokonale splynou s vaší zahradou, protože se jedná o přírodní materiál. Tato lehátka se vyznačují vysokou stabilitou, nosností i odolností. Díky své konstrukci jsou vhodná k pravidelnému využívání. Nevýhodou je vyšší váha a s tím spojená horší manipulace. O dřevěné zahradní lehátko se také musíte pravidelně starat. Již dávno pryč jsou časy, kdy jste dřevěné lehátko sehnali jen ze smrku nebo borovice, v současnosti vede exotický Teak.

 • Zahradní lehátko pro dva

  Lehátko pro dva se pyšní vysokou nosností a rozměry pohybující se okolo 200 cm. Taková lehátka se skvěle hodí pro páry, protože nabízejí absolutní pohodlí a nemusíte se bát, že vás takové lehátko neunese nebo pod vámi praskne. Zahradní lehátko pro 2 osoby může být doplněno kolečky pro snadné přemístění či flexibilní stříškou pro ochranu před sluncem.

 • Polohovací zahradní lehátko

  Polohovací lehátko na zahradu zajistí odpočinek přesně podle vašich představ. Výhodou je, že si můžete nastavit polohu přesně podle vašich představ.Nejdůležitější je regulovatelná oblast podpírající hlavu a záda. Modernější modely mají i polohovatelný nánožník pro větší pohodlí. Pokud máte rádi oboustranné opalování, mělo by lehátko umožňovat i vodorovnou polohu.

Původ:

První zmínky zahradního nábytku můžeme najít na malbách zhruba z 15. století. V období Řecka a Říma si lidé vytvářeli různé lavice, které byly vyrobeny z materiálu, které měli kolem sebe. Například lavice z vytesaného kamene nebo dřeva. Od 19. stol. jsou první zmínky, malý náznak vzniku zahradního nábytku. Šlechty nebo lidé z bohatých vrstev používali na venkovní relaxování u domu, či zámku vnitřní nábytek, který si přenesli ven do zahrad a kochali se krásným počasím. Nábytek, který si brali z domu či zámku nebyl odolný vůči vnějším vlivům a tak ho museli vrátit zpět do prostoru svého obydlí. Dokonce v některých obdobích zahradní nábytek byl úplně zapomenutý, protože zahrady sloužily pouze k pěstování plodin. Postupem času se do zahrad vnášely lavičky a další zahradní nábytek včetně lehátek. Tento zvyk vydržel do dnešních dnů, i když se materiály na zahradní nábytek pochopitelně lišily.

Zajímavosti:

i

Zahradní nábytek včetně lehátek tak, jak jej známe dnes, má původ ve století 20. Zahradní nábytek v dnešní době musí splňovat mnoho funkcí. Lidé vyžadují kvalitní, pohodlný a na pohled příjemný zahradní nábytek. Nejčastějším používaným materiálem na zahradní nábytek je dřevo, ale postupem času se oblíbily i jiné materiály, například ratan, plast nebo kov.. Designeři se snaží kombinovat materiály tak ,aby dělali krásnou strukturu nábytku. Zahradní nábytek se skládá nejen z lehátka či židlí, lavice, ale také k nim patří i konferenční stolky či stoly.

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 247

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 247

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr