Venkovní židle a křesla

O produktu:

Nechcete se mačkat na malé zahradní stoličce a rádi byste si pořídili kvalitní venkovní křeslo? I s tím vám dokážeme pomoci. Zahradní křesla se nijak výrazně neliší od těch do interiéru. Pouze jsou vyrobeny z jiných materiálů, aby přečkala náročné povětrnostní podmínky. Kvalitní zahradní křeslo tedy musí být v první řadě odolné. Moderní zahradní křesla jsou ergonomicky řešená pro pohodlný posed a mají loketní opěrky. Použít k nim můžete různé potahy a podsedáky. Tato křesla často bývají velmi robustní. Své uplatnění najdou i na terasách či zahradách.

Dělení:

Zahradních křesel najdeme na trhu celou přehršel. Liší se svou funkcí, tvarem, velikostí, materiálem z kterého byla vyrobena, hmotností, nosností i barvou. Nejjednodušším dělením, jak zahradní křesla rozčlenit je, z jakého materiálu byla zhotovena.

 • Zahradní křeslo z umělého ratanu

  Při výběru tohoto křesla nešlápnete vedle, protože umělý ratan velice dobře drží barvy a je pověstný svou dlouhou životností. Umělý ratan je velice pevný, snadno se udržuje a je až překvapivě lehký, takže manipulace s takovým křeslem pro vás i pro vaše děti bude hračka.

 • Plastové zahradní křeslo

  Plastové zahradní křeslo je velmi lehké a navíc se snadno udržuje. K údržbě vám postačí jen navlhčený hadřík. Mnoho zákazníků jistě ocení i cenovou dostupnost tohoto křesla. Vybrat si přitom můžete z široké palety barev. Hnědá je vhodná pro každou zahradu a bílí zase znamená nestárnoucí klasiku. Vy si však můžete vybrat barvu podle vlastního vkusu.

 • Dřevěné zahradní křeslo

  Dřevěné zahradní křeslo skvěle splyne s vaší zahradou. Tato křesla jsou robustní, stabilní, pohodlné a mohou být použity na zahradě i v domácnosti. Záleží na vás, jaký typ dřeva upřednostníte. V nabídce jsou měkké dřeviny jako je smrk nebo borovice nebo tvrdé dřeviny, jejichž zástupci jsou dub, buk, ořešák nebo javor.Před sezónou a po sezóně je vhodné dřevěné zahradní křeslo ošetřit speciálním nátěrem, který zajistí jeho delší životnost.

 • Kovové zahradní křeslo

  U tohoto křesla oceníte nízkou váhu, stabilitu a snadnou údržbu.Navíc vynikají zajímavým a jednoduchým designem. Při zazimování oceníte, když bude kovové zahradní křeslo skládací. Ve složeném tvaru nezabere téměř žádné místo a navíc tato křesla bývají často polohovatelná.

 • Skládací zahradní křeslo

  Zahradní skládací křesla se vyznačují především skladností, odolností a univerzálností. Dají se celé složit a uschovat, tudíž nezabírají tolik místa. Skládací zahradní křeslo většinou kombinuje více materiálů.

 • Závěsné houpací křeslo

  Závěsné houpací křeslo je variantou na závěsnou houpací síť. Houpací zahradní křeslo stačí upevnit pouze na jeden kotevní bod. Díky tomu se hodí i do domácností. Tato houpací křesla jsou menší a tím pádem i skladnější.

 • Polohovací zahradní křeslo

  Toto křeslo bylo navrženo tak, aby vám zajistilo pohodlí v maximální míře. Můžete si nastavit zádovou i loketní opěrku tak, aby se vám sedělo co nejpohodlněji.Některá polohovací zahradní křesla mají i nastavitelnou podnožku, která vám usnadní polohovat i část po nohami. Některá polohovací křesla jsou i skládací, čímž ušetříte spoustu místa.

Původ:

Dřevěné zahradní křeslo nemusí být nutně vyrobeno z tuzemských stromů. Stále větší oblibě se těší dřevina zvaná Teak. Jedná se o tropický strom, který k nám dorazil z monzunových lesů jihovýchodní Asie. Tyto stromy dorůstají do výšky 30 – 40 metrů. a pěstují se na plantážích. Plantáže byly postaveny před více než 200 lety, a dřevo z jejich stromů dosahuje vysoké kvality. Ten nejkvalitnější teak pochází z pralesů Barmy a Indonésie.

Zajímavosti:

i

Zahradní křesla nemusíte kupovat v celku, protože mnoho Hobby marketů prodává celé zahradní sety. Svůj zahradní nábytek tak budete mít kompletně sladěný od barev až po materiál. Zahradní sety se přitom prodávají například ratanové, dřevěné, kovové nebo plastové. U zahradních setů si skutečně vybere každý zájemce.


Židle

Venkovní židle bývají často stohovatelné a snadno se skladují. Hodí se především na terasy, zimní zahrady, ale i do domácností. Slouží především k posezení u stolu.

Dělení:

Venkovní zahradní židle bývají zhotoveny z kovu, plastu, dřeva, ratanu nebo umělého ratanu. Při výběru židle tedy nezapomeňte zjistit, z jakého materiálu je ta vaše vysněná židle zhotovená.

 • Židle z kovu
 • Venkovní židle z kovu by měly být především odolné vůči počasí a zároveň být pohodlné.Jejich výhodou je, že se dají použít i do interiérů. Kvalitní kovová židle je lehká na manipulaci a přitom dostatečně stabilní. O pohodlí se stará polstrovaný sedák a polstrované opěradlo

 • Židle z plastu
 • Plastový zahradní nábytek vyniká svou odolností a také snadnou údržbou. Protože je plast velmi lehký materiál, můžete s plastovou židli snadno manipulovat. Nezanedbatelná je také nižší pořizovací cena

 • Židle ze dřeva
 • Dřevěné židle patří ke klasice.Kvalitnější dřevěné židle jsou polohovací, takže si sami zvolíte polohu, která je vám příjemná.

 • Židle z ratanu
 • Ratanové židle nabízejí pohodlný posed nejen u jídelního stolu, ale můžete na ní i jen tak odpočívat. Jsou totiž velice pohodlné a hodí se téměř kamkoliv.

 • Židle z umělého ratanu
 • Židle z umělého ratanu najdou využití v interiéru i exteriéru, protože jsou velmi odolné a nevadí jím ani désť, mrholení nebo přímé sluneční záření.

Původ:

Historie nábytku sahá až do mladší doby kamenné. Pravěcí lidé si vyráběli nábytek sami a jeho jediným posláním bylo plnit účel, kvůli kterému byl postaven. Nábytek z této doby byl pochopitelně kamenný a velmi primitivní. Kromě starověku (Egypt, Řím a Řecko) se nábytek modernizoval zejména ve středověku, kde vznikly čtyři umělecké proudy - renesance v Itálii, baroko, rokoko a empír ve Francii. Bohatě zdobený nábytek z období renesance postupně nahradil účelnější nábytek z období baroka a zejména empíru. Bohatě zdobený nábytek hodně ztratil ze své opulentnosti a vrátil se ke kořenům, to znamená ke své funkci. Moderní výrobci nábytku a židlí experimentují s novými materiály, ale také novými postupy. Samostatnou kapitolou jsou bytoví designeři, kteří experimentují například se sedacím nábytkem jako je židle nebo křeslo.Tomuto směru se říká moderna.

Zajímavosti:

i

Zajímavý je i význam samotného slova židle.V latině se mu říkalo “sedile” a označovalo sedadlo nebo stolici. Z latiny se přeneslo do starohornoněmčiny, která jej zkomolila na “sidel”. No a ze sidele udělala stará čeština židli.Pojem “židle” se poprvé v češtině objevil v roce 1484.

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 245

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 245

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr