Zahradní houpačky

O produktu:

Zahradní houpačka je ideálním místem pro relaxaci na čerstvém vzduchu. Vzhledem ke svým rozměrům se hodí spíše na zahradu nebo větší terasu. Se zahradní houpačkou rozhodně neprohloupíte, protože ji oceníte jak vy, tak vaše děti. Zahradní houpačka se zkrátka stala součástí zahradního nábytku.

Dělení:

Při výběru zahradní houpačky bychom se měli v prvé řadě zajímat o to, z jakého materiálu je zhotovena. Rozeznáváme kovové zahradní houpačky, ratanové zahradní houpačky, dřevěné zahradní houpačky, houpací sítě a závěsná houpací křesla.

  • Kovové zahradní houpačky
  • Kovové zahradní houpačky zajišťují díky lehké konstrukci snadnou manipulaci.Kvůli větší odolnosti jsou často ošetřeny práškovým lakování.

  • Ratanové zahradní houpačky
  • Tento typ zahradní houpačky se díky přírodnímu vzhledu hodí do každé zahrady. Pyšní se snadnou údržbou a jsou stálobarevné. Obrovskou výhodou ratanových zahradních houpaček je, že se nemusí montovat a dorazí k vám vcelku.

  • Dřevěné zahradní houpačky
  • Dřevěné zahradní houpačky představují klasiku a mnoho milovníků dřeva na ně nedá dopustit. Tyto houpačky vynikají vysokou nosností, pevností a dlouhou životností. Před nepříznivými vlivy bývají ošetřeny ochranným nátěrem. Záleží jen na vás, jaký druh dřeva si zvolíte. Na výběr máte tuzemské stromy jako je smrk či borovice nebo můžete sáhnout po exotických dřevinách, z nichž jasně vede Teak.

  • Houpací sítě
  • Houpací sítě se nejčastěji vyrábějí z provazů, tkaniny nebo nylonu. Jsou ideálním řešením pro venkovní lenošení. Díky oboustrannému zavěšení můžete pohodlně ležet a relaxovat například s dobrou knížkou.

  • Závěsná houpací křesla
  • Závěsná houpací křesla jsou zhotovena v mnoha provedeních a z různých materiálů.Na rozdíl od houpacích sítí stačí k jejich zavěšení pouze jeden kotevní bod, takže se skvěle hodí i do domácností. Koupí závěsného houpacího křesla rozhodně neprohloupíte, protože bylo zjištěno, že houpání má antistresové účinky a hodí se tak skvěle k relaxaci po náročném dni.

Původ:

Dříve než vznikly zahradní houpačky, používaly se závěsné houpací sítě. Pravlastí houpacích sítí je Střední a Jižní Amerika, kde je tamější indiáni používali na ochranu před přenašeči chorob a jinými pozemními živočichy, jako jsou kousaví mravenci, hadi a podobně. Pro Evropany objevil houpací síť Janovan Kryštof Kolumbus, který si ji přivezl z ostrovů, dnes známých jako Bahamy. Ve spisu Ahmada Ibn Fadlána (vyslance bagdádského kalifa) z roku 922 je zmíněno tradiční použití hamak v lodích Normanů/Varjagů.

Zajímavosti:

i

Málokdo ví, že závěsná křesla přinášejí i řadu zdravotních benefitů. Už od pohledu skýtají příjemné pohodlí, které vychází z tzv. polohy dítěte. Můžete ji znát třeba z jógy, kde platí za jednu z nejlepších relaxačních a úlevových poloh, například při bolestech zad. A proč je poloha dítěte tak ozdravná? Miminko v děloze střídá řadu poloh. Jde o přirozené pozice bez pevných bodů. Klasické židle toto nesplňují – dávají páteři pevnou oporu, na kterou reaguje „zatnutím“ některých svalů. To znemožňuje tělu úplně vypnout – fyzicky, ani psychicky. Řešení nabízejí stále populárnější závěsná křesla nebo houpací sítě. Přirozená pozice zad uvolňuje svaly ztuhlé stresem, dlouhým sezením i stáním.

Zobrazení Mřížka Seznam

17 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

17 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr