Dřevěné sety

O produktu:

Se zahradním nábytkem z masivního dřeva nešlápnete vedle. Tento nábytek má vysokou nosnost, takže si ho mohou dovolit i prostorově výraznější lidé. Kvalitně řemeslně zpracovéné dřevěné sety se skvěle hodí na zahradu, kde kromě praktické funkce plní i funkci estetickou. Vynikají vysokou odolností a tím vám zaručí dlouhou životnost. Mezi největší přednosti dřevěného nábytku patří rozmanitost Mezi dřevěný nábytek se řadí například dřevěné stoly, dřevěné židle a křesla, dřevěná lavice, dřevěná lehátka, dřevěné houpačky apod. Pro nákup můžete využít konkrétní výrobek nebo celé dřevěné sety Pořídíte-li si celé sety, budete mít zahradní nábytek ve stejné barvě a ze stejného materiálu.

Dělení:

Dřevěné sety se dají rozdělit podle toho, z jakého dřeva byly zhotoveny, respektive podle tvrdosti dané dřeviny. Rozeznáváme velmi měkké dřevo (Smrk, Borovice, Jedle), měkké dřeva (Modřín, Alše, Bríza), středně tvrdé dřevo (Kaštan, Platan, Jilm), tvrdé dřevo (Dub, Buk, Ořešák, Javor), velmi tvrdé dřevo (Dřín) a nejtvrdší dřevo (Eben, Mahagon).

  • Dřevěné sety zhotovené z velmi měkkého dřeva. Dřevěné sety vyrobené z velmi měkkého dřeva se staly stálicí našich zahrad a interiérů. V této kategorii zcela jistě vede smrk. Smrkové dřevo je v našich hájích a luzích nejdostupnější, a proto zákazníci oceňují jeho nízké pořizovací náklady. Snadná úprava těchto dřevin do požadovaného produktu dělají ze smrkového nábytku jeden z nejžádanějších na trhu. Oproti jemnějšímu smrku má borovice hrubší strukturu a její barva je opravdu různorodá. Borovicové dřevo je hodně odolné, na druhou stranu vysoký obsah pryskyřice dělá borovicové dřevo náročnějším na opracování.
  • Dřevěné sety zhotovéné z tvrdéh dřeva. Do této kategorie spadají dřeviny jako Dub, Buk, Ořešák nebo Javor. Odolnost dubového dřeva je vskutku legendární. Takové dřevo odolá vlhkosti, je dostatečně stabilní a celkem snadno se opracovává. Oproti tomu bukové dřevo v sobě spojuje vysokou tvrdost a relativní cenovou dostupnost. Jelikož má bukové dřevo velkou ohybovou pevnost, vyrábí se z něj slavné židle tzv. thonetky. Vybíráte-li dřevěné sety z buku, dávejte pozor na to, že bukové dřevo má tendenci “pracovat”, to znamená, že mění svůj tvar.Proto se u bukové hodřeva často setkáte s úpravou buk cink (cinkované dřevo) Je to vlastně dřevo s parketovu úpravou. Díky této úpravě bukové dřevo předchází případným tvarovým změnám.
  • Dřevěné sety z masivního dřeva. Toto dřevo je charakteristické vysokou pevnosti a odolností. Vyrábějí se z něj produkty jako postele, skříně nebo komody.

    Nicméně i zde platí, že kvalitu je potřeba si připLatit. V takovém případě pravděpodobně sáhnete na dřevěné sety z exotického dřeva. Exjotické dřeviny mají výhodu v tom, že jsou extra odolné a můžete je použít jako zahradní nábytek. Co do obliby jasně vede teak. Dřevěné sety z teaku jsou extrémné odolné a nevadí jim ani déšť nebo rozpálené slunce. Díky obsahu teakového oleje a kaučuku je možné jej bez obav ponechat na zahradě po celou sezónu. Dřevěné sety z teaku výrazně prodloužíme správnou péčí a pravidelným ošetřováním speciálními prostředky. Nevýhodami tohoto materiálu je rozměrová nestabilita, čili se dřevo kroutí a vyšší pořizovací cena.

Původ:

Dřevěný nábytek a dřevěné sety mají původ se starověkém Egyptě. Přibližně před pěti tisíci lety zatoužili starověcí Egypťané po nových stolech, židlích a postelí. Nezůstali však jen u pouhé funkčnosti nabytku, nýbrž tyto výtvory všelijak krášlili. Už od začátku je zdobili dekorativní kusy s propracovanými detaily a ornamenty. Nejzdařilejší výrobky končily v hrobech králů a královen.

Zajímavosti:

i

Dřevěný nábytek a dřevěné sety se vyrábějí po celém světě, i když každá kultura jde na to trochu jinak. Kupříkladu takoví Japonci. Dřevěnému nábytku se v Japonsku říká sašimono a je vyráběn z dřeva cypřišovníku. Sašimono je typické tím, že se při jeho výrobě nepoužívají ani hřebíky ani žádné lepidlo. Přesto se touto technikou dá vyrobit prakticky vše, co si Západoevropan pod pojmem nábytek představí.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.