Kovové sety

O produktu:

Kovové sety přímo lákají ke snídani či obědu na čerstvém vzduchu vaší zahrady. Kovové sety jsou navíc hodně odolně a téměř bezúdržbové (stačí voda a saponát), takže místo zdlouhavého čištění můžete ušetřený čas strávit třeba se svojí rodinou. Zahradní kovové sety obvykle obsahují stůl (ten se může lišit podle tvaru) a několik židlí nebo křesel. V nabídce také najdeme praktický slunečník, který stačí přidělat ke stolu. Hlavní výhodou kovových setů je, že jsou vyrobeny z velmi pevných a stabilních materiálů. Při správné údržbě vám takový set může posloužit po celý život. Ale nebojte se, údržba není nijak náročná a zvládne ji doopravdy každý.Kovové sety toho ovšem umí mnohem víc. Kromě snadné údržby si je oblíbíte pro jejich vlastnosti jako je velmi pevný a stabilní materiál, odolnost proti povětrnostním podmínkám, odolnost vůči UV záření a odolnost proti mechanickému poškození. Drobnou nevýhodou je jejich o něco vyšší hmotnost.

Dělení:

Kovové sety by se daly rozdělit podle toho, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Rozeznáváme klasické kovové sety z oceli nebo zahradní sety z hliníku.

  • Kovové sety z oceli

    Tenton nábytek bývá vyroben buď kováním, nebo odléváním. Evokuje staré časy a vyjímat se bude zejména v klasických zahradách s výraznými přírodními prvky, To ale neznamená, že by nešel použít i do moderních exteriérů. Díky svým bytelným vlastnostem se též hodí na zahradu nebo restaurační zahrádku. Nevýhodou těchto setů je takt, že se ocel snadno rozpálí na vysokou teplotu, praží-li na ni dlouhodobě slunce. Kovové sety z oceli mohou být ponechány na zahradě po celý rok (samozřejmě se musí i tehdy udržovat).

  • Kovové sety z hliníku

    Kovové sety z tohoto materiálu mají dvě výhody - jsou velmi lehké a nekorodují. Oblíbený je zejména ve spojení skládací hliníkové kostry a textilního potahu. Nábytek je lehčí, než ocelový a ve většině případů skládací, takže se dobře přenáší a skladuje. Také se tolik nerozpaluje na slunci.

Původ:

V historii nábytku z kovových trubek je možné sledovat tři podstatné prameny jeho budoucího rozvoje. Za prvé bylo možné se setkávat s kovovým nábytkem zahradním, užívaným ve školách a nemocnicích. Používal se také v továrnách a ve vybavení bytových interiéru. Většinou šlo o levný užitkový nábytek z litého a kovaného železa, později také z kovových trubek. K prvním vynálezcům kovového nábytku patří německý architekt Marcel Breuer, který v roce 1925 začal experimentovat s využitím trubkové oceli. První moderní klubovka s lehkým pevným ocelovým rámem znamenala převrat v koncepci sedacího ná­bytku. Konstrukce vedla také k rozdílné kvalitě výrobku. Vedle za studena tažené bezešvé trubky byla použita také svařovaná trubka, ohýbání se provádělo nejen za studena, ale i za tepla. Pružící kvalita, efekt ocelové trubky se vytratil. Nábytek z kovových trubek se mezitím rozšířil, hlavně v kancelářích, školách, nemocnicích a čekárnách. V oblasti bydleni si dřevo jako materiál převzal znovu svoje dominantní postavení.

Zajímavosti:

i

V historii průmyslové výroby kovového nábytku v Československu můžeme na začátku 20. století, kromě firmy Kovonax, nalézt dva nejznámější výrobce tohoto nábytku. Firmu Thonet a v meziválečném období 20. století Spojené Uměleckoprůmyslové závody. Produkty těchto podniků zásadně ovlivnily podobu moderní bytové kultury.

Zobrazení Mřížka Seznam

3 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

3 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr