Pivní sety

O produktu:

Pivní sety jsou velice tradiční a praktické. Setkat se s nimi můžete na různých slavnostech, městských událostech, koncertech nebo festivalech. Tím ale pivní sety nekončí. Vidět je můžete například na firemních, sportovních nebo kulturních akcí. Své místo si najdou i na oslavách nebo při jakékoliv jiné venkovní akci. Pivní sety jsou obvykle vyrobeny z masivního dřeva, které je lakované bezbarvým lakem a celý pivní set je tak odolný proti nepříznivému počasí.Mějte na paměti, že kvalitu pivních setů určuje zejména množství hmoty. Proto při nákupu pivního setu se vždy zajímejte o to, jakou hmotnost mají nabízené sety. V případě, že tato informace na setu není a prodavač vám ji nechce říci, radíme od takového nákupu dát ruce rychle pryč. Pivní sety, jak už název napovídá, jsou primárně určeny na zahrádky různých restauračních zařízení.

Dělení:

Pivní sety jsou obvykle zhotoveny ze dřeva. Obsahují prostornější stůl a dvě lavice, které jsou, ale nemusí být ukotveny ke stolu. Uprostřed stolu bývá malý prostor pro slunečník. Pivní sety se vyrábí v několika různých velikostech. Nejčastější jsou pivní sety o rozměrech 180 - 200 centimetrů. Tyto rozměry však nejsou vhodné zejména tehdy, když si chcete z pivního setu udělal posezení na zahrádku vaší restaurace. Tam by měly být lavice delší, ideálně alespoň 220 centimetrů. Jen na takovou lavici se vejde 4 - 5 hostů po obou stranách. K celému pivnímu setu tak pohodlně usadíte 8 až deset lidí.

Původ:

Pivní sety začaly nabývat na vážnosti s rozmachem gastroprůmyslu. Mnoho restauratérů si pořídilo ke své restauraci i zahrádku, aby hosti mohli konzumovat nápoje i pokrmy na čerstvém vzduchu. Jako ideální doplňek na restaurační zadrádku se ukázaly pivní sety vyrobené z masivního dřeva.

Zajímavosti:

i

Jestli jste se rozhodli koupit pivní sety, k dobru vám jistě poslouží několik užitečných rad. Jak už bylo zmíněno výše, správná délka lavic by měla měřit alespoň 220 centimetrů a měla by být delší než samotný stůl. Použité dřevo na lavice by nemělo mít menší tloušťku než dvacet pět milimetrů. V opačném případě se dřevo prohýbá a často i láme. Lavice zkrátka nesmí skřípat ani povolit. Nábytek by neměl mít nohy z lisovaného plechu. Tento materiál při pravidelném namáhání vydrží jen omezenou dobu, poté se nohy začnou prohýbat a praskat. Mnohem lepší je využít ocelové jekly. V profi provedení seženete jekly o rozměrech 30x30x3 milimetry. Budete-li postupovat podle našich rad, pivní sety se vám odvděčí skutečně dlouhou životností.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.