Plastové sety

O produktu:

Zahrada a terasa by měla být klidným místem pro rozjímání. Proto by v ní neměl chybět ani zahradní nábytek, repektive jednotlivé sety. Ty se vyrábějí z mnoha různým materiálů, rozeznáváme tak ratanové sety, dřevěné sety, kovové sety nebo plastové sety. Zejména plastové sety se těší v tuzemsku velké oblibě, protože jsou cenově dostupné, snadno se s nimi manipuluje, jsou vhodné do mokrého prostředí například k bazénu, nevyžadují žádnou speciální údržbu a jsou k dispozici v mnoha zajímavých barvách. Kromě toho jsou značně odolné a kromě mrazu vydrží jakékoliv počasí.

Původ:

Historie plastového materiálu sahá do 50 let 20. století. Plastový materiál byl oblíbený mezi umělci a lidmi, díky jeho levné prodejní ceně. Plastový materiál je pro zahradní nábytek je zcela vhodný, protože se lehce udržuje a je lehký na přepravu. Nábytek z plastu si můžeme vybrat v jakékoliv barvě či tvaru, protože barevné varianty v jiném materiálu například v dřevě by byly zcela nemožné. Roku 1950 měl dobré vyhlídky do budoucna. V tuto dobu měl výhodu tenhle nábytek, protože byl funkční a praktický pro manipulaci. V současné době plastové sety nahrazují sety z modernějších materiálů jako je Kettalux.

Zajímavosti:

i

Původní plast, ze kterého byly vyráběné plastové sety postupně vytlačil nový druh plastu. Nazývá se Kettalux a jedná se o kombinaci s jinými materiály, například s hliníkovou konstrukcí či mikrovláknem na poduškách. Vše pro lepší komfort. Tenhle materiál má velkou výhodu v tom, že nikdy nezčerná. Je to tím, že povrch nábytku je pokryt jemnou strukturou nanokrystalů, které zabraňuji usazování nečistoty na povrchu zahradního nábytku. Údržba je velice snadná, protože nečistoty lze snadno odstranit navhlčeným ubrouskem.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.