Farmářské a bio maso

Definice:

Farmářské a bio maso:

Ekologicky vyprodukované hovězí farmářské maso obsahuje méně nasycených mastných kyselin, které jsou spojeny s vyšším rizikem kardiovaskulárních chorob. Výzkumy potvrdily, že hovězí bio maso prokazatelně obsahuje o 50 % více prospěšných omega-3 mastných kyselin než konvenční produkce.

Telecí farmářské maso má velmi jemnou chuť, růžovočervenou barvu a krásně voní. Protože je libové a lehce stravitelné, bývá součástí dětské a dietní stravy. Oblíbené je i u sportovců.

Využití:

Farmářské a bio maso můžeme použít pro přípravu libovolných pokrmů. Připravte si doma hovězí guláš, steak nebo vynikající domácí lasagne, to vše z čerstvého farmářského bio masa.

Zajímavosti:

Kvalita půl zdraví

Kvalitní farmářské maso pochází ze zvířat, která jsou přirozeně krmená, zpravidla z vlastní produkce (v zimě, kdy není co spást je přikrmovaný BIO certifikovanými krmivy), nemají urychlený vývoj díky hormonům, jsou prostě bez chemie, která podle nás nemá co v jídle dělat. Takové bio maso je zdravé a obsahuje řadu důležitých látek a živin. Je zdrojem kvalitních bílkovin, které jsou potřebné pro náš vývoj. Správným výběrem nejen bio masa, ale veškerých potravin a nápojů předcházíme i nemocem.

Kde koupím farmářské maso v bio kvalitě?

Biopotraviny se stávají stále dostupnějšími. Neustále se rozšiřuje síť specializovaných obchodů se zdravou výživou a farmářskými produkty. Pro bio maso si můžete samozřejmě dojet i přímo na farmu, kde provozují tzv. prodej ze dvora.

V dnešní době pořídíte biopotraviny samozřejmě i na internetu. E-shopy nabízejí rozvoz masa z farem až k vám domů, nebo si bio maso můžete vyzvednout na výdejních místech po celé České republice. V některých městech se také pravidelně pořádají farmářské trhy, kde místní farmáři představují a prodávají vlastní produkty.

Opravdu čerstvé farmářské maso

Divíte se proč má bio maso od farmářů kratší trvanlivost? Je to logické, tím že není napíchané látkami na prodloužení trvanlivosti, je potřeba BIO maso zpracovat v kratší lhůtě. Ale zase se tím dostáváme k tomu, že do sebe v jídle zbytečně nedostáváte škodlivé látky. Naplánujte si svůj nákup tak, abyste farmářské maso zpracovávali čerstvé a kupovali jste toho jen tolik, kolik sníte. U nás v bedýnkách to máme s farmáři nastavené úplně stejně. Díky tomu, že známe množství potravin, které je ve vašich objednávkách na následující den, víme, kolik toho od farmářů objednat. Nestane se nám tak, že by se nám někde hromadilo zboží, které neprodáme. Máme pro vás jen vždy to nejchutnější a nejčerstvější.

Farmářské maso chutná lépe

Zkuste si někdy přivonět k běžnému masu ze supermarketu a tomu čerstvému od farmáře. Poznáte hned rozdíl. U barvy to možná nebude tak zřejmé na první pohled, protože se masokombináty naučily do masa přidávat různé látky a barviva, aby maso vypadalo lépe, než tomu tak ve skutečnosti je. Co ale rozhodně rozeznáte, je jeho chuť.  Farmářské maso voní a chutná jako žádné jiné. Může za to strava, pohyb, slušné zacházení a veškerá péče i během zpracování. Navíc se vám bude lépe připravovat. Bio maso je správně odleželé, nepouští vám při smažení a pečení tolik vody, jako to ze supermarketu a chutná prostě skvěle. Takový hovězí steak nebo burger či pečené farmářské kuře je prostě pecka.

Proč kupovat farmářské a bio maso?

Ekologický chov respektuje fyziologické a etologické potřeby zvířat. Velké chlévy jsou nežádoucí, zvířata se volně pohybují po pastvinách, a dokonce je předepsaný minimální prostor na jeden kus. Většinou jsou krmena z vlastní ekologické produkce, v případě nedostatku dostávají jen kvalitní certifikované plodiny z jiných ekologických farem. Samozřejmě je zakázána jakákoli genová manipulace nebo používání hormonů a antibiotik. .

Proč jsou biopotraviny dražší?

Vzhledem k nižším výnosům, přírůstkům i dojivosti, jsou biopotraviny asi o třetinu dražší, než jsme zvyklí u potravin pocházejících z běžného zemědělství. Je nutné si však uvědomit, že v tomto případě člověk platí nejen za hodnotnější a zdravotně nezávadné výrobky, ale rovněž podporuje ekologicky šetrný způsob zemědělství, který se podílí na zlepšování našeho životního prostředí. Bio maso má vždy garantovaný prokazatelný původ.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.